Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner predstaví Morušu Bielu na turné v šiestich mestách

Jana Kirschner predstaví Morušu Bielu na turné v šiestich mestách

24.09.2013 - 11:15 | redakcia

Už čoskoro sa na trh dostane prvá časť nového projektu Jany Kirschner, ktorú speváčka predstaví v novembri na jesennom turné. Fanúšikovia sa na šiestich koncertoch pod hlavičkou Orange Music Live môžu tešiť na netradičné hudobné vystúpenie v podaní štrnástich muzikantov.


Ako sme už informovali, Jana Kirschner prichádza po troch rokoch na slovenskú hudobnú scénu s výnimočným projektom Moruša. Novinka, ktorá odvážne spája muzikantov z rôznych hudobných žánrov, je rozdelená do dvoch albumov, pričom prvý z nich s názvom Moruša Biela vyjde 15. novembra a druhý začiatkom roka 2014. Prvý singel by speváčka mala predstaviť už na budúci týždeň.

"Vedeli sme, že dostať 100 minút hudby na jeden album nie je reálne. A vtedy sa mi v hlave objavila Moruša. Strom, ktorý poznám zo záhrady mojej starej mamy. Čierna a Biela. Dva albumy, dva svety. Je to slovenský album, no som presvedčená, že vďaka jeho originalite, poetike a výnimočnému talentu našich muzikantov sa nám podarilo vytvoriť niečo, čo zaujme a presvedčí publikum kdekoľvek na svete," hovorí speváčka o svojej ambicióznej novinke.

nahrávanie dvojalbumu Moruša, 2013Nahrávanie albumu Moruša v štúdiu Sono pri Prahe

Výbušná i jemná

Náročnosť projektu sa prejaví aj na koncertoch, ktorých bude v rámci prvej časti projektu iba šesť. Exkluzívnu možnosť zažiť Morušu naživo budú mať fanúšikovia v Trenčíne, Bratislave, Žiline, Martine, Prešove a v Banskej Bystrici. "Po 15 rokoch som úplne vymenila kapelu, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale chcela som dať priestor mladým muzikantom a priniesť tak niečo úplne iné ako doteraz. Na turné predstavíme nové piesne z prvej časti albumu Moruša Biela, ale zahráme aj piesne známe z predchádzajúcich albumov, ktoré prearanžujeme podľa charakteru tohto projektu. Na pódiu sa predstaví 14 muzikantov, rozhodne sa je na čo tešiť," pozýva na turné Jana Kirschner.

Kapelu tvoria českí a slovenskí hudobníci, ktorí už v Prahe a Bratislave skúšajú nový repertoár. Kompletne sa celá kapela s Janou Kirschner stretne až koncom októbra. "Teším sa na skúšky aj na turné, je to pre mňa veľká umelecká výzva. Nie je to niečo, čo človek robí každý rok. Celý projekt pripravujeme niekoľko mesiacov a jeho koncertná podoba by mala byť naozaj výbušná, energická, no zároveň jemná a poetická. Presne taká, aká je Moruša," vysvetľuje speváčka.

Matka dva a polročnej Matildy zoberie na turné aj svoju dcérku. "Verím, že s pomocou našej rodiny a hlavne mojich rodičov to zvládneme. Predsa len nebudem prvá speváčka, ktorá koncertuje a cestuje so svojou dcérou. Niečo podobné robí aj Suzanne Vega, ktorej dcéra počas jedného turné dokonca začala hrať na bubny... Dúfam, že Matilda si vyberie menej náročný hudobný nástroj," dodáva so smiechom.

Jana Kirchner - Moruša Biela Tour 2013:

13. 11. - Trenčín, Piano Club
14. 11. - Bratislava, Ateliér Babylon
15. 11. - Žilina, Mestské divadlo
16. 11. - Martin, Museum Bar
19. 11. - Prešov, PKO Čierny Orol
20. 11. - Banská Bystrica, ŠH Dukla Štiavničky

Koncerty začínajú o 19:00.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.

Foto: Honza Malíř


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti