Hlavná stránka

>

Správy

>

Turné Jany Kirschner predstaví album Moruša Čierna ako multimediálny projekt

Turné Jany Kirschner predstaví album Moruša Čierna ako multimediálny projekt

24.09.2015 - 12:30 | redakcia

Už o dva týždne vyrazí speváčka a skladateľka Jana Kirschner na turné, ktoré bude veľkým vyvrcholením celého dvojalbumového projektu Moruša. V ôsmich slovenských mestách budú mať diváci jedinečnú príležitosť vidieť a počuť tento projekt v jeho najprepracovanejšej podobe prvý a poslednýkrát.


Desať mesiacov po narodení druhej dcéry sa Jana Kirschner naplno vrhá do práce a fanúšikom sľubuje výnimočnú jeseň. Už čoskoro vyráža na unikátne turné Moruša: Čierna Tour, ktoré patrí medzi najväčšie umelecké výzvy jej kariéry. Aj preto sa možno už nikdy nebude opakovať.

"Dúfame, že turné bude mať úspech a ľudia, pre ktorých to celé robíme, prídu, zabavia sa a uvidia ma i v úplne nových polohách a úlohách. Zahráme skladby z albumu Moruša: Čierna, rovnako ako aj hity z mojich predchádzajúcich albumov. Turné vnímam ako vyvrcholenie celého projektu i našej trojročnej práce. Je pre nás dôležité dať ľuďom úžasný zážitok a niečo, na čo, veríme, nezabudnú celý život. Fanúšikovia sa tešia, posielajú nám rôzne priania a žiadosti. Aj ja sa teším na nich, ako aj na to, že budem opäť chvíľu doma," vyznala sa hudobníčka, ktorá pre fanúšikov pripravuje aj ďalšie hudobné lahôdky. 

"Na turné bude k dispozícii aj nový zaujímavý remixový album Moruša: Remixed, na ktorom sa podieľali hudobníci a umelci z celej Európy. Tento album by sme mali pokrstiť práve na jednom z koncertov. Takisto by sme chceli urobiť ďalší obrazový materiál a minimálne jeden z koncertov nahrať," prezrádza Jana svoje plány.

Mix žánrov a farieb

Nový koncertný program odohrá s novou zostavou hudobníkov, s ktorými práve začína intenzívne skúšať pod vedením svojho partnera a producenta celého projektu Eddieho Stevensa. "Čo sa týka kapely, takmer všetko je v procese. Muzikanti majú svoje 'party' a keďže nás je veľa, vyžaduje sa od nás všetkých absolútna pripravenosť. Skúša sa na tri časti. Nemám však s nimi žiadne problémy, sú to profesionáli. Takisto ako aj tím, ktorý Morušu pripravuje, vrátane techniky a vizuálov," konštatoval britský hudobník, známy vďaka spolupráci s Róisín Murphy (predtým aj s Moloko) či Zero 7.

"Bude nás o čosi menej ako na koncertoch Moruša: Biela, ale pribudli aj noví ľudia, napríklad fínsky vibrafonista Ilkka Uksila. Je to talentovaný chalan, ktorý študuje v Berlíne a tešíme sa na to, čo do tohto projektu prinesie. Okrem toho všetci hrajú ešte na nejaký iný nástroj a počas koncertu sa budeme striedať, je to pestré. Koncerty budú opäť nielen mixom žánrov, ale aj farieb. A to vďaka vizuálnemu umelcovi Ondrejovi Ševčíkovi, ktorý pracuje s netradičnou technikou kamerovej spätnej väzby. Technicky tomu vôbec nerozumiem, no vyzerá to skvele a všetko sa tvorí priamo na mieste. To znamená, že každý koncert má iný priebeh a je vizuálne iný. Mala by to byť pastva nielen pre uši, ale aj pre oči," vysvetľuje s nadšením Jana Kirschner.


Zoznam koncertov Moruša: Čierna Tour 2015:

8. 10. - Banská Bystrica, Záhrada - Centrum nezávislej kultúry (dva koncerty - o 18:00 aj 21:00)
9. 10. - Žilina,  Synagóga 
10. 10. - Martin,  Kino Strojár 
11. 10. - Trenčín,  Piano club
23. 10. - Nitra,  Klub Nájomná jednotka 102 
24. 10. - Prešov, Kino Scala 
25. 10. - Košice, Tabačka Kulturfabrik 
28. 10. - Bratislava, Stará tržnica

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Ďalšie podrobnosti nájdete na oficiálnych stránkach speváčky www.janakirschner.com a www.facebook.com/janakirschner.

Foto: Viktor Cicko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti