Talianská spevácka hviezda, Eros Ramazzotti, po štyroch rokoch vydal nový album Battito Infinito obsahujúci 12 skladieb. Live predstavenie najznámejších hitov a novej štúdiovky si fanúšikovia talianskej muziky, v rámci rovnomenného celosvetového turné, užijú 8. marca 2023 v Košiciach a 15. apríla 2023 v Bratislave.


Populárny spevák začiatkom júna ohlásil celosvetovú koncertnú šnúru Battito Infinito spolu s dátumom vydania svojho najnovšieho rovnomenného štúdiového počinu. Pri príležitosti zrodu novinky odštartoval turné predpremiérovými koncertmi k vydaniu nosiča a to 15. septembra v španielskej Seville, album následne predstavuje v Agrigente, Verone, Aténach a Caesarei. Oficiálny začiatok turné je naplánovaný na 30. októbra 2022 v USA. Následne sa cez Kanadu a Južnú Ameriku presunie do Európy. Koncert šarmantného speváka neminie ani Slovensko. V našich končinách sa predstaví hneď dvakrát. Prvý koncert si milovníci talianskej muziky užijú v košickej Steel Aréne8. marca, približne o mesiac neskôr, ukáže pravý taliansky temperament na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, konkrétne dňa 15. apríla.

Približne dva týždne po spustení ošiaľu nového albumu a celosvetového turné Ramazotti ponúkol prvú ochutnávku zvuku nového nosiča a to zverejnením videoklipu k piesni AMA, čo v preklade znamená milovať. Skladba je venovaná spevákovej bývalej partnerke Michelle Hunziker a ich spoločnej dcére Aurore, ktorá vzišla z ich lásky.


Druhý singel SONO spája zmyselnosť Alejandra Sanza a nezameniteľnú farbu hlasu Erosa Ramazzottiho. Fanúšikov pozýva veriť svojim snom bez všetkých skúšok a trápení, ktoré prinášajú zmeny a životné vzostupy a pády. Hudobné video k piesni je skutočným skokom do minulosti, v ktorom hrajú mladí chlapci, stvárňujúci Alejandra a Erosa naháňajúci loptu – akoby naháňali sen svojím bezstarostným prístupom, aký dokážu mať len deti. Príbeh nás po dlhej časovej línii privedie až do prítomnosti: dvaja dospelí, úspešní muži spievajú o živote a jeho kolísajúcej kráse, no nikdy nezabúdajú na svoje korene.

Na čerstvo vydanom štúdiovom nosiči sa okrem spomínaného dueta objavuje ešte jedna hudobná spolupráca, a to s Ramazzottiho rodákom, spevákom, skladateľom a raperom Jovanottim. Spoločný duet je prívalom energie, pozitivity a nádeje. Dvaja velikáni talianskej a medzinárodnej hudby medzi riadkami posielajú silnú výzvu k ochrane prírody okolo nás, veľmi dôležitej zložky života.


Album dopĺňa ďalších deväť skladieb, pričom každá nesie odkaz. Titulná skladba, ktorá ide názvom ruka v ruke s celým albumom, i turné, je pieseň s veľmi silnou melódiou, v ktorej Erosov hlas pretkávajú tóny piána a je prísľubom večnej lásky, návratu k "sillabare il verbo amare" (dôraz na sloveso milovať).

Latinským rytmom prenesie pieseň Madonna De Guadalupe fanúšikov do Južnej Ameriky. Aby bola pieseň ikonickou už od samého začiatku, v diaľke znie hlas – akoby z megafónu – a energický zvuk sóla na trúbke. V perfektnej kombinácii s drevenými dychovými nástrojmi, maracas a klávesmi, je pesnička hymnou o láske vo svite mesiaca a hviezd a prináša impulz "a tornare ad amare le cose più vere" (návratu k láske k najautentickejším veciam) v každodennej jednoduchosti.

Hudobnú pozvánku k tancu Eros posiela prostredníctvom piesne Rittornare a Ballare a je odkazom na tanečnú hudbu 70. rokov. Do rokov 80. talianska hviezda premostila piesňou, ktorú pomenoval po generácii Eccezionali, ľuďoch, ktorých láska, jedna z najšpeciálnejších tajných zbraní, zahojí všetky rany a vyhrá všetky vojny.

Aj ďalšie piesne Eros Ramazzotti venoval láske. Gli Ultimi Romantici je o ľuďoch, ktorí veria v lásku vo všetkých jej podobách a nachádzajú ju vo všetkom. Skladba Magia je emóciami nabitou truhlicou plnou všetkých aspektov otcovskej lásky a zachytáva Erosovu lásku k svojmu synovi Gabriovi.

Nessuno a Parte hovorí o tom, že aj tie najkrajšie veci môžu skončiť, ale aj o túžbe začať odznova, nájsť nové šťastie, ale aj o schopnosti uchovať si spomienky na minulosť a životné skúsenosti. Významovým protikladom je pieseň Ti Dedico, večná láska ako z učebnice a je venovaná nerozlučným spojeniam, ktoré nezaniknú ani s prekážkami, ktoré život prináša.

Album Battito Infinito uzatvára pieseň Ogni Volta Che Respiro s veľkým významom. Prvá a jediná popová skladba z pera maestra Ennia Morriconeho. Text zložila Mariella Nava a nesie sa v duchu Erosovho nezameniteľného štýlu. Ľúbostný list, prísľub večnej lásky z čias minulých a istota, že tu jeden pre druhého vždy budeme.


Nové piesne z albumu päťdesiatsedemročný rodák z Ríma, spolu so svojím špičkovým hudobným ansámblom, predstaví v košickej Steel Aréne 8. marca a na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave dňa 15. apríla, a to prostredníctvom veľkolepej produkcie a efektnej pódiovej scény. Eros Ramazzotti je známy tým, že svoje koncerty, ktoré sú venované jeho novým hudobným počinom, pretkáva i svojimi najúspešnejšími hitmi, ktoré mapujú vyše 40-ročnú hudobnú kariéru temperamentného Taliana. Slovenskí návštevníci oboch koncertov sa tak môžu, okrem noviniek, tešiť aj na staršie skladby, ktoré sa na našom území stali notoricky známe.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Janka Marczellová z agentúry Vivien. Text správy sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Eros Ramazzotti