Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Sebastian vydáva singel Hledám o sebareflexii a pominuteľnosti sveta

Kapela Sebastian vydáva singel Hledám o sebareflexii a pominuteľnosti sveta

Sebastian, videoklip Hledám
Zdroj: Oliver Tichý
24.09.2022 - 11:00 | redakcia

Kapela Sebastian prešla v priebehu posledných rokov výraznou zmenou, ktorú vidno predovšetkým na živých vystúpeniach. Energická šou nabitá skvelými hudobníckymi výkonmi umelcov dokáže pritiahnuť pozornosť a zaujať aj na najväčších domácich festivaloch.Teraz prichádza frontman kapely Sebastian Navrátil s vnútornou spoveďou o vzťahu a pominuteľnosti sveta, ktorá sa vďaka hravému beatu vymyká zo škatuľky, čo podčiarkuje aj originálny videoklip z dielne Jakuba Mahdala. Rádiové hity aj posledné novinky predstaví Sebastian na troch samostatných koncertoch v Liberci, Prahe a Brne. Ako špeciálny hosť sa predvedie vychádzajúca hviezda Pam Rabbit a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na výnimočný hudobný večer.

"Pieseň Hledám vznikla začiatkom februára tohto roka. V Liberci zostalo ešte trochu snehu a ja som nostalgicky spomínal na prežité letá, na to ako sa všetci a všetko okolo nás mení; spomínal som tiež na obdobie, kedy som sa naposledy cítil pokojne a v bezpečí," hovorí spevák Sebastian. "Niekedy sa totiž ženieme za šťastím, ktoré vidíme okolo nás, na internete, v televízii a neustále hľadáme náš vysnený ideál, ale čo ak nestačí iba hľadať? Čo ak je treba pre to spraviť viac? Začať sám so sebou a k svojmu šťastiu sa prebojovať? O tom všetkom hovorí pieseň Hledám," dodáva.


Pieseň, ktorá sa spočiatku javí ako balada, nakoniec dostáva ľahko tanečný osedmesiatkový vibe. Produkcie sa chopil talentovaný producent Enthic a pri písaní asistovali Jakub Mahdal a Jan Vávra. S výsledným mixom sa popasoval ODD. O videoklip sa postaral renomovaný moviemaker a gitarista kapely Jakub Mahdal, ktorý dal piesni nápaditý vizuál. "Videoklip je tentokrát poňatý trošku nevšedne a celý dej je o ultraspomalených záberoch, kde sa premieta čiernobiely svet, rovnako ako to niekedy býva v láske a v živote vôbec," dodáva režisér a gitarista Jakub Mahdal.

Jeden z najúspešnejších spevákov svojej generácie, ktorý sa preslávil megahitom Toulavá, sa po covidovom odklade svojho jarného turné konečne chystá predstaviť fanúšikom na troch samostatných koncertoch. Turné bude mať niekoľko hostí a ako predskokanka sa predstaví charizmatická speváčka Pam Rabbit, ktorá si svojimi počinmi podmaňuje českú domácu scénu.

"Veľmi sa na vás s celou kapelou tešíme, na všetkých zastávkach, ktoré sme si pre vás v rámci nášho jesenného turné pripravili. Po všetkých tých odkladaniach sa nemôžeme dočkať, až vás uvidíme!" odkazuje svojim fanúšikom frontman kapely Sebastian. Predstaví sa 6. októbra v klube Metro v Brne, o dva dni neskôr v libereckom kultúrnom centre 101010 vo Vratislaviciach a 16. októbra zakončí kapela turné v pražskom Rock Café.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Unversal Music.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti