Hlavná stránka

>

Správy

>

Mirek Kemel vydal album Vlčí stopy

Mirek Kemel vydal album Vlčí stopy

24.10.2021 - 11:00 | redakcia

Miroslav Kemel je muž dvoch tvárí a dvoch kariér. Svojimi originálnymi kreslenými vtipmi zásobuje od roku 1991 denne české denníky, sprevádza nimi tiež články, stĺpiky a komentáre v najrôznejších magazínoch. Hudobníkom je tiež už od mladosti, hoci prvý album vydal až v roku 2011.


Kemel - hudobník je však človekom skôr introvertným, nevtieravým, poetickým a zahĺbeným, humor známy z vtipov by ste v jeho piesňach hľadali márne. Však obe svojej činnosti striktne oddeľuje, ako hudobník používa hovorovú variant svojho krstného mena a na Facebooku má dva samostatné profily.

V piatok 15. októbra sa však výsledky práce Miroslava Kemela aj Mirka Kemela pozoruhodne stretli. Vydavateľstvo Animal Music vydalo jeho nový album Vlčí stopy, na ktorom spolupracoval s producentom Petrom Ostrouchom a jeho kapelou Blue Shadows (teda s ľuďmi, ktorí stoja tiež za oboma poslednými albumami Vladimíra Mišíka) a súčasne nakladateľstvo Galén vydalo bilančnú zbierku Kemelových kreslených vtipov pod názvom "…nedělej mi ostudu a padej do hospody!", pokrývajúce obdobie od roku 2014, teda vtipy kreslené pre denník Právo.

"Mirka Kemela ako hudobníka mi predstavil režisér Viktor Tauš pred tromi rokmi, keď sme pracovali na televíznej minisérii Vodník. Viktor si prial mať v záverečnej scéne Mirkovu pieseň Za naší stodolou, a tak sme s Blue Shadows a s Mirkom natočili jej novú verziu. Od toho bol už len krok k ďalšej spolupráci. Mirek pre mňa predstavuje ideálnu kombináciu nesmierne kvalitného textára a charizmatického podmanivého speváka, ktorému verím každé slovo, ktoré spieva," hovorí Petr Ostrouchov, ktorý je tiež autorom hudby niektorých piesní. Spolu s ním tvorí základný muzikantský káder na v poradí štvrtom Kemelovom albume gitarista Josef Štěpánek, bubeník Martin Novák a kontrabasista Jaromír Honzák. Vokálnymi hosťami sú herci Národného divadla Vladimír Javorský a Magdaléna Borová a speváčka Marie Puttnerová, známa predovšetkým z kapiel Jablkoň a Zvíře jménem podzim. Album Vlčí stopy vznikal v rokoch 2019 - 2021 v Štúdiu Sono so zvukovým majstrom Milanom Cimfem.

"Väčšina pesničiek pre album vznikala v dobe lockdownu, ktorý som z veľkej časti trávil na chalupe, takže sa do textov tá podivná doba dostala. Bola to pre mňa úplne nová skúsenosť, odovzdať pesničky osudu a pozerať sa, ako pod rukami Petra Ostrouchova a jeho skvelej kapely Blue Shadows rozkvitajú a nachádzajú svoje nové rozmery. Som za tú skúsenosť veľmi vďačný. Petrovi, Viktorovi Tausovi a všetkým, ktorí sa na albume podieľali. Vrátane mojej stálej kapely, bez ktorej by ma cesty k tejto spolupráci nevedeli," hovorí o spolupráci na albume Mirek Kemel.

Album Vlčí stopy bude pokrstený na koncerte v pražskej Malostranskej besede dňa 3. novembra. Kemela na ňom unikátne bude sprevádzať ako jeho stála koncertná kapela, tak Blue Shadows, s ktorými album nahral. Krstnými rodičmi albumu budú protagonisti minisérie Vodník", ktorá stála pri zrode Kemelovej spolupráce s Petrom Ostrouchov - herečka Klára Melíšková a režisér Viktor Tauš.

Informácie a foto redakcii Hudbba.sk poskytla Johana Turner.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti