Hlavná stránka

>

Správy

>

Komajota uzatvára album Priame prenosy videoklipom k skladbe Nikam

Komajota uzatvára album Priame prenosy videoklipom k skladbe Nikam

24.11.2017 - 11:00 | redakcia

Skupina Komajota nahrala za štyri dni v štyroch štúdiách album Priame prenosy, ktorý vyšiel minulý rok a postupne z neho predstavuje single s videoklipmi. Najnovšie sa rozhodla pre pesničku Nikam, ktorá má nádych retra a podľa slov Martina Husovského v nej poslucháči spoznajú niektoré kapely, ktoré má rád.


Pre skupinu Komajota má každý jej album svoje čaro. Priame prenosy vznikli ako experiment. "Nemyslím si, že sa budeme uberať touto cestou, ale bolo to skvelé nahrávanie. Mohli sme si vyskúšať mnohé praktické veci a vymyslieť, ako budeme nahrávať naše najnovšie veci. Sme radi, že sa album páči a podarilo sa nám naň natočiť skladby, ktoré vznikli za štyri dni. Niekedy stačí málo na to, aby vznikla dobrá pesnička," reflektuje spevák prešovskej kapely.

To je aj príklad skladby Nikam, ktorá vznikla bez prílišnej hudobnej a aranžérskej alchýmie a bez toho, aby sa k nej muzikanti niekoľkokrát vracali. Podľa kapely je dôkazom toho, čo vystihuje aj vznik albumu, na ktorom sa nachádza. "Prvotný nápad je dobrý a netreba príliš špekulovať, pretože sa to niekedy nevypláca. A to sa nám podarilo pri tejto skladbe. Postprodukčne sme nahrali v našom vlastnom štúdiu iba violončelo, ktoré je dominantné hlavne v intre a medzihrách. Práve ten momentálny nápad ma v hudbe baví najviac," hovorí Martin Husovský.

V závere si spevák a veľký milovník klávesových a synthových nástrojov dovolil dlhé sólo na hammonde. V tej podobe, ako zaznelo prvýkrát, sa dostalo aj na platňu.


Nový klip vznikal s novým tímom filmárov

Keďže Komajota stále hľadá nové veci, jej členovia radi spolupracujú s novými ľuďmi. Je tomu tak aj pri videoklipoch, ktoré pre nich doposiaľ natočili Jaro "Jaris" Vaľko, Michal "Kunes" Kováč, Pavel Višňovský či Peter Janus. Pre pesničku Nikam si vybrali kolektív Cube Art Pictures. "Poznáme ich aj z iných kapiel a páčia sa nám ich videá, preto nám to prišlo ako dobrá voľba. Chceli sme skúsiť nový vietor do našich radov, a pritom natočiť niečo jednoduché a nápadité aj po vizuálnej stránke," dodáva Martin Husovský.

Kapela odohrala aj tento rok slušnú porciu koncertov, na ktorých mala možnosť predstaviť viacero skladieb z Priamych prenosov. "Snažíme sa priebežne dávať dokopy program, ktorý obsahuje skladby, ktoré chcú ľudia počuť, ale aj také, ktoré si my chceme zahrať naživo. Po vydaní albumu sme Nikam hrávali na koncertoch a práve ten záver, kde je sólo pre hammond a gitaru, je pre nás nezvyčajný. Zažili sme, že nás takto niektorí počuli naživo prvýkrát a boli prekvapení, pretože to nie je štandardná skladba. Je veľmi pohodová, s pekným sólom a improvizáciou na konci," uzatvára hudobník.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti