Hlavná stránka

>

Správy

>

Lenka Dusilová zverejnila temný a intenzívny videoklip k piesni Vlákna

Lenka Dusilová zverejnila temný a intenzívny videoklip k piesni Vlákna

24.11.2020 - 11:00 | redakcia

November je aj na českej scéne tradične bohatý na nové albumy. Jednou z najočakávanejších platní roka u našich západných susedov bola novinka speváčky a skladateľky Lenky Dusilovej s názvom Řeka. Hudobníčka už stihla nazbierať viacero nadšených recenzií a teraz prichádza so silným novým vizuálom k jednej z najvýraznejších skladieb albumu.


Lenka Dusilová na svojej prvej nahrávke po šiestich rokoch prináša osobné témy, nový zvuk a nový tím spolupracovníkov. Řeka je jednoliatym prúdom hudby, a zároveň akýmsi rozvetveným príbehom zloženým zo skladieb sa slovami aj bez nich, ktorý je najlepšie počúvať v celosti a v pokoji pri plnom sústredení.

"Volá sa jednoducho Řeka, pretože metaforicky odráža rôznorodú dynamiku a vlastnosti systému, ktorý je ovplyvňovaný svojím okolím - terénom, počasím a prirodzenými aj neprirodzenými dejmi v krajine. Týmto je každá rieka jedinečná," hovorí o albume samotná autorka. Dva týždne po jeho vydaní prináša prvý videoklip. K surovej, trip-hopom i alternatívnym rockom reznutej piesni Vlákna ho so svojou spoločnosťou Heaven's Gate natočil režisér Viktor Tauš, ktorý je vo svojom odbore podobným vizionárom a nekompromisným nositeľom umeleckej slobody, ako je Lenka Dusilováv v hudobnom svete.


Videoklip sa nakrúcal v mestečku Mariánské Lázně v opustenej secesnej budove Miramonte, postavenej v roku 1905, v ktorej bola medzi rokmi 1963 a 2006 detská liečebňa. Zázemie pre natáčanie klipu a láskavú spoluprácu poskytli majitelia mariánskolázeňského Gourmet Hotela Villa Patriot.

Viktor Tauš je autorom oceňovaných televíznych minisérií (Modré stíny, Vodník, Zrádci) i celovečerných filmov (Klauni, Kanárek), producentom ambicióznych projektov (Záhradnictví, Líbánky, Rudý kapitán) aj nadšeným divadelným režisérom (Amerikánka) a hýbateľom kultúrnych projektov (Televízia Naživo, ktorá odštartovala svoje vysielanie v piatok 20. novembra). Bol niekoľkokrát nominovaný na cenu Český lev a za minisériu Vodník túto cenu aj získal.

Nie je náhodou, že medzi stálych Taušových spolupracovníkov patrí producent albumu Řeka, Petr Ostrouchov, ktorý je okrem iného autorom hudby k všetkým projektom Viktora Tauša ako režiséra od roku 2013. Patrí medzi nich aj kameraman Martin Douba, ktorý čiernobiely klip Vlákna nasnímal. Ďalšími členmi videoklipového štábu boli architekt Marek Cpin, kostýmová výtvarníčka Kristína Nováková Záveská, choreografka Cécile da Costa, s ktorou Lenka Dusilová spolupracovala v rámci projektu súboru Spitfire Company, a vynikajúci poľský strihač Krzysztof Komander.

Album Řeka vyšiel 6. novembra na CD a digitálne, od 30. novembra bude k dispozícii aj ako 2xLP. Fyzické nosiče je možné zakúpiť v e-shope vydavateľstva Animal Music a digitálnu verziu nájdete na všetkých streamingových službách.

Viac o albume

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytli PR manažérka Lenky Dusilovej Zdena Selingerová a Sára Foitová z agentúry 2media.cz za vydavateľstvo Animal Music. Tlačovú správu sme upravili.
 
Foto: Bet Orten


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti