Hlavná stránka

>

Správy

>

V Bratislave vystúpi jogínka a speváčka s anjelským hlasom Ajeet Kaur

V Bratislave vystúpi jogínka a speváčka s anjelským hlasom Ajeet Kaur

25.01.2019 - 09:50 | redakcia

Na Slovensko mieri speváčka Ajeet Kaur, ktorá berie hudbu ako jednu z foriem liečenia. Ajeet nie je len speváčkou, ale aj jogínkou a učiteľkou. Cestuje po svete a vystupuje so svojou kapelou, ale aj s inými umelcami, napríklad Snatam Kaur. Jej nahrávky, koncerty a workshopy sú plné jej vlastnej viery a túžby zdieľať liečivé vibrácie s každým fanúšikom.


Ajeet Kaur vyrastala v spirituálnej domácnosti, striedavo v Dubline v Írsku a New Hampshire v USA, kde bola hudba vždy prítomná. Svoje napojenie na mágiu vedomej hudby našla už v mladosti, čo ju viedlo ku skutočnej láske k piesňam, povestiam a záhadám posvätných tradícií. 

"Hudbu som vždy milovala a jogu takisto. Stalo sa to na jednej jogovej konferencii. Niekto ma požiadal, dá sa povedať, že päť minút pred začatím podujatia, či by som nebola ochotná niečo zahrať a zaspievať počas toho, ako budú ľudia na akciu prichádzať. Netušila som, že na tú veľkú meditáciu príde takmer dvetisíc ľudí a dovtedy som na verejnosti skoro vôbec nespievala. Podvedome som povedala dobre, niečo môžem zahrať a zaspievať. Týmto sa to celé začalo. To krátke vystúpenie, keď som zahrala jednoduchú mantru, ktorú som mala rada, akoby vo mne prebudilo túžbu sa tomu venovať hlbšie," vyznala sa Ajeet Kaur.

Úžasnú silu hudby Ajeet Kaur môžete zažiť na vlastnej koži 22. marca v bratislavskom Istropolise. "Sme v tom všetci spoločne a skúsme na to nezabúdať. Každý z nás má svoju vážnu úlohu pri zvyšovaní vedomia pre seba, svoje okolie a komunitu tak, aby sme pomohli liečiť našu planétu. Podporujme sa navzájom a spoločne prebúdzajme svoju kreativitu a iné schopnosti tak, aby táto cesta bola hravou a zábavnou pre dobro všetkých," odkazuje speváčka fanúšikom.


Hudba zaviedla Ajeet Kaur do mnohých krajín po celom svete, kde s fanúšikmi zdieľala liečivú silu piesní. V jej tvorbe zohráva významnú úlohu spolupráca s ďalšími podobne naladenými umelcami, čo dokazujú spoločné nahrávky so Snatam Kaur, Gurunam Singh, Trevor Hall a Peia. Vydala päť albumov, ktoré sa umiestnili na popredných priečkach v rámci rebríčka new age hudby na Apple Music. Členovia jej kapely a spolupracovníci napomáhajú rozširovať neopakovateľné vibrácie jej hudby nielen na koncertoch, ale aj na štúdiových nahrávkach. Jej najnovší album Indigo Sea je výsledkom láskavej podpory jej fanúšikov a bol prvým, ktorý Ajeet nahrávala samostatne.

"Pri speve mantier sa dostavuje oveľa vyšší stav blaženosti a radosti, ako pri čomkoľvek inom v mojom živote. Najsilnejšia vec pre mňa je, keď sa stretne veľká skupina ľudí a spoločne spievajú. Tieto stretnutia už ani nepovažujem za koncerty, skôr sú pre mňa liečivými ceremóniami. Často sa mi stáva, že musím prestať, pretože energia hlasov veľkej skupiny ľudí je tak silná, až ma to privádza k slzám alebo opojnému smiechu... Je jedno, čo sa deje. Je to neskutočná sila," prezradila speváčka.

Na koncerte sa môžete tešiť na meditačné a srdce otvárajúce pesničky, staroveké rytmy a melódie, ktoré vás dovedú na príjemnú spirituálnu cestu. "Nechajte svoj hlas splynúť s inými hlasmi a pomôžte vytvoriť úžasnú liečiacu vibráciu, ktorá nás prinavracia k starodávnym tradíciám prostredníctvom spievania," pozýva Ajeet Kaur.

Ďalšie podrobnosti o koncerte nájdete na Facebook evente.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti