Mladú speváčku Agi Hlavenkovú môžu jej priaznivci poznať zo súťaže Česko Slovensko má Talent alebo z koncertov. Svoju vlastnú tvorbu prvýkrát oficiálne uviedla singlom Vesmír v roku 2019. Odvtedy ubehol viac ako rok, počas ktorého Agi pripravovala nové skladby a uvažovala o svojom ďalšom hudobnom smerovaní.

"Ubehol takmer rok a pol od Vesmíru a ja si veľmi dobre uvedomujem, že už je najvyšší čas dať von niečo ďalšie. Minulý rok sa mnohé veci skomplikovali a to nie len kvôli Covidu, no tento rok sa teším na vydávanie pesničiek vo veľkom," hovorí Agi Hlavenková.

Skladba V údolí vrán vznikla približne pred dvoma rokmi a už vtedy Agi vedela, že ju chce raz vydať ako singel. Novinka je ochutnávkou jej debutovej EP nahrávky, ktorú plánuje vydať tento rok. "Túto pesničku mám veľmi rada, lebo sa v nej spája veľa prvkov, ktoré mám rada na hudbe všeobecne. Dúfam, že osloví aj ďalších ľudí," dodáva talentovaná speváčka a autorka.


Na skladbe je zaujímavé spojenie rytmickej živelnej hudby a skôr pochmúrneho textu. "Tento fenomén sa dá nájsť aj v ďalších mojich skladbách. Páčia sa mi kontrasty. Tiež sa mi páči, keď je hudobná zložka chytľavá, a zároveň text zmysluplný, na zamyslenie. Skladba tak má viac vrstiev - najprv vás chytí napríklad dobrý rytmus a text nevnímate, no keď skladbu počúvate viackrát, zistíte, že aj text má niečo do seba. Netvrdím, že to takto musí cítiť každý, samozrejme, že je to subjektívne, no mám rada tento aspekt v hudbe a snažím sa ho pretaviť aj do svojej tvorby."

Pieseň nahrala Hlavenková v štúdiu LVGNC s aktuálnou zostavou jej kapely: Robert Spurný na gitare, Damian Szabó na klávesoch, Jakub Kolesár na base a Dominik Špuler za bicími. Na vizuáli k skladbe sa podieľali Martina Čulíková, Samuel Eisner a Juraj Staráček.

"Keď tvorím, prvotný nápad musí vychádzať zo srdca, no potom to chce veľa premýšľania nad tým, ako tento nápad doviesť k čo najlepšej finálnej podobe. No a k tomuto samozrejme potrebujem aj iných ľudí, ktorí mi finálnu podobu pomôžu sformovať. Za týchto ľudí som veľmi vďačná, lebo viem, že nájsť takých nie je úplne jednoduché," dodáva speváčka, ktorá dúfa, že svojou tvorbou prinesie na slovenskú hudobnú scénu niečo nové a hodnotné.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Agi Hlavenková. Text správy sme upravili.