Hlavná stránka

>

Správy

>

Tublatanka opäť vyrazí na turné. Spropaguje výberovku Cítim sa fajn

Tublatanka opäť vyrazí na turné. Spropaguje výberovku Cítim sa fajn

25.02.2014 - 17:30 | redakcia

Znova kompletná Tublatanka o necelý mesiac vyrazí na Cítim sa fajn tour nazvanom podľa stále aktuálnej výberovky najväčších hitov. Po úspešnom minuloročnom turné, na ktorom kapela oslávila 30 rokov fungovania, odohrá sériu jarných koncertov v desiatich slovenských mestách.


Fajn sa cíti hlavne basigitarista Tublatanky Juraj Topor. Začiatkom roka vycestoval ako člen tímu motocyklistu Ivana Jakeša na preteky Rely Dakar do Argentíny a za tri týždne s ním prešiel viac ako deväťtisíc kilometrov. "Pomáhal som so všetkým, s čím som mohol, pri stavaní a balení bivaku, čistení a servise motorky, snažil som sa byť v dobrej nálade a udržiavať pozitívnu energiu celého tímu," vysvetľuje. Boli však chvíle, keď sa naozaj až tak fajn necítil. "Nebol som napríklad pripravený na výškovú chorobu. Keď sme prechádzali horami v nadmorskej výške 4800 metrov, mal som problém sústrediť sa a rozbolela ma hlava. Trvalo to takmer päť hodín, kým si môj organizmus zvykol."

Po krátkej aklimatizácii na Slovensku sa Juraj začal opäť naplno venovať Tublatanke, no tentoraz on do svojich plánov zahrnul Ivana Jakeša. Známy motocyklista bude 3. mája špeciálnym hosťom koncertu v Myjave, na ktorom spolu s členmi skupiny a jej priaznivcami oslávi svoje výborné jedenáste miesto z tohtoročného Dakaru. 

Program jarných vystúpení Tublatanky bude však ešte pestrejší. "Objavia sa v ňom aj piesne, ktoré sme minulý rok nehrali, chýbať nebude titulná skladba turné Cítim sa fajn, novinka Nový vírus, na ktorú sme nakrútili video, a na žiadosť fanúšikov pridáme aj obľúbenú skladbu Rieka ešte z nášho prvého albumu," dopĺňa informácie spevák Maťo Ďurinda. Tublatanka sa tentoraz objaví aj v mestách, v ktorých na jeseň nekoncertovala. Členovia skupiny sú pripravení vyjsť v ústrety všetkým, ktorí sa na jesenné turné nedostali. Program bude zostavený z najväčších hitov Tublatanky a pri ich počte je jasné, že koncerty budú trvať viac ako dve hodiny.

Tublatanka - Cítim sa fajn tour:

21. 3. - Žilina, Smerr klub
2. 4. - Košice, Colloseum 
24. 4. - Poprad, Aréna 
26. 4. - Bratislava, MMC
29. 4. - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry
30. 4. - Banská Bystrica, ŠH Štiavničky
2. 5. - Nové Zámky, Dom Matice slovenskej (bývalé Centrum kultúry)
3. 5. - Myjava (miesto konania bude upresnené)
8. 5. - Púchov, Mestská hala
9. 5. - Dolný Kubín, Dom kultúry

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Eva Bacigalová za kapelu Tublatanka.

Foto: Marek Rehák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti