Hlavná stránka

>

Správy

>

Bubeník Martin Kukačka prichádza so sólovým bubeníckym projektom

Bubeník Martin Kukačka prichádza so sólovým bubeníckym projektom

25.02.2021 - 09:00 | redakcia

Bubeník, skladateľ a pedagóg Martin Kukučka, ktorý pôsobí v popovej kapele Thomasa Puskailera, jazzovej formácii JazzLab Project, Lenka Gálisová Quartet alebo latino kapele Dominika Titková & Friends, prichádza na slovenskú alternatívnu hudobnú scénu so sólovým bubeníckym projektom.


Svojím inovatívnym konceptom prekračuje hranice konvenčného hrania a dokazuje, že bubeník nemusí byť len jedným z kapely, ale na pódiu môže figurovať ako líder. "Sólový bubenícky projekt ma lákal a fascinoval už od mojich hudobných začiatkov. Skladby sa mi postupne hromadili a cítim, že teraz nastal správny čas predstaviť ich publiku. Myslím si, že každý divák si príde na svoje, pretože v mojej hudbe spájam prvky elektroniky, divokého drum’n’bassu, jungle ako aj jednoduchosť pomalých downtempo skladieb," spresňuje Martin.


V jeho podmanivej hudbe vyšperkovanej sugestívnou hrou na bicích je cítiť ľahkosť a nadhľad. Diváka a poslucháča si podmaní strhujúcimi rytmami, nezvyčajnými harmóniami, ale aj prekvapujúcimi melódiami vlastných kompozícií. Martin začal s hrou na bicích nástrojoch už v predškolskom veku a ako tínedžer študoval na prestížnej jazzovej akadémii v rakúskom meste Graz.

Narodil sa v Trenčíne, v súčasnosti žije a pôsobí v Nitre. Počas doterajšej hudobnej kariéry prebrázdil svet krížom krážom a
nechýba mu ani skúsenosť profesionálneho hudobníka v USA. Od roku 2013 hral na zaoceánskych lodiach a neskôr sa etabloval ako bubeník prestížneho muzikálu z L.A. pod názvom Brat Pack the Musical pod taktovkou spoločnosti For The Record. "Nešlo tam len o hru samotnú, ale musel som sa naučiť od slova do slova dialógy všetkých hercov. Odo mňa totiž záležalo, aký flow bude mať samotná šou. Bola to naozaj veľká zábava. Samotné lode mali tiež niečo do seba. Keď sa vám počas hurikánu nad hlavou nebezpečne rozhúpu ťažké rampy so svetlami, tak to je naozaj poriadny adrenalín. To nikde inde nezažijete," uzavrel s úsmevom Martin.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Martin Kukučka.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti