Hlavná stránka

>

Správy

>

Na festivale Slovenské hrady vystúpia Müller, Klus, IMT Smile, H16 aj Olympic

Na festivale Slovenské hrady vystúpia Müller, Klus, IMT Smile, H16 aj Olympic

25.04.2017 - 15:30 | redakcia

V sobotu 9. septembra sa v podhradí hradu Červený Kameň vďaka festivalu Slovenské hrady predstavia popredné mená slovenskej a českej hudobnej scény. Vystúpia napríklad Richard Müller, IMT Smile, Korben Dallas, Olympic, Tomáš Klus, či Arakain s Luciou Bílou. Do konca apríla sú lístky v predpredaji len za 17 eur.


"Prvý ročník festivalu na úpätí Malých Karpát sa podaril na výbornú, a preto naň nadväzujeme aj tento rok. Divákom ponúkneme pestrú paletu hudobných žánrov v podaní tých najlepších hudobníkov," hovorí organizátor festivalu Michal Šesták.

Návštevníkov budú na dvoch scénach zabávať kapely ako IMT Smile, Desmod, Korben Dallas či Zoči Voči. Svoj koncert tu odohrá aj Richard Müller a na svoje si prídu tiež priaznivci hip-hopu, ktorý bude reprezentovať populárny Majk Spirit spolu s H16.

Slovenských hudobníkov doplnia aj viaceré hviezdy z Českej republiky. Predstaví sa napríklad spevák Tomáš Klus, legendárna rocková formácia Olympic a s kapelou Arakain zaspieva aj Lucie Bílá.

Po vzore úspešného českého projektu

Festival Slovenské hrady priamo nadväzuje na najúspešnejší festivalový projekt v Českej republike - Hrady CZ, ktorý v minulom roku výrazne presiahol magickú hranicu 100-tisíc návštevníkov. Festivaly v Čechách a na Morave spája myšlienka atraktívneho hudobného programu predstaveného v prostredí historických pamiatok a atraktívnych cieľov turistického ruchu.

"Naším cieľom je, okrem vynikajúceho hudobného programu, rozširovanie povedomia o turistických atrakciách, pri ktorých sa podujatia konajú. Veľmi nás teší, že samotné zvýšenie ich návštevnosti a nadväzujúca finančná podpora vedú k rozvoju a obnove týchto pamiatok," dodáva ďalší autor myšlienky a spoluorganizátor Viktor Souček.

V cene lístka je aj prehliadka hradu

Ak si budú chcieť návštevníci festivalu oddýchnuť od hudobného programu, využiť budú môcť aj prehliadku hradu Červený Kameň, ktorú majú v cene festivalovej vstupenky. Život a tradície našich predkov priblížia aj prezentácie remesiel a tvorivé dielne.

Aj keď do festivalu ešte zostáva niekoľko mesiacov, do 30. apríla sú v predaji vstupenky za skvelú predpredajovú cenu 17 eur. Lístky sú k dispozícii prostredníctvom portálu Predpredaj.sk. Cena lístkov bude od 1. mája stúpať.

Aktuálne informácie o festivale Slovenské hrady sú k dispozícii na stránke www.slovenske-hrady.sk a tiež na www.facebook.com/slovenskehrady.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Zdroj: PR článok


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti