Hlavná stránka

>

Správy

>

Zuzana Smatanová chystá nový singel Jediný a jediná. Pozrite si tajomnú ukážku

Zuzana Smatanová chystá nový singel Jediný a jediná. Pozrite si tajomnú ukážku

25.04.2018 - 10:20 | redakcia

Skladateľka a speváčka Zuzana Smatanová oslavuje významné výročie. Práve dnes ubehlo 15 rokov, odkedy odštartovala svoju úspešnú hudobnú kariéru. Oslávi to novým dvojalbumom s názvom Echo, najskôr však predstaví singel Jediný a jediná. Premiéra je naplánovaná na 2. mája, teraz ponúka ukážku, ktorá neprezrádza veľa, no je prísľubom niečoho zaujímavého.


"Bolo to úžasných 15 rokov. Nemenila by som ani jedno obdobie, všetko malo svoj význam a svoju cestu. Dostala som od ľudí viac, než som si mohla priať, zažila som skvelé koncerty s kapelou, precestovala tisícky kilometrov, spoznala nové mestá a krajiny, stretla som množstvo inšpiratívnych ľudí, nahrala som šesť štúdiových albumov, úspešné single a spolupráce, zažila som výnimočné aj zlé chvíle, ale vždy, keď sa obzriem späť, cítim šťastie a som vďačná za dar byť tým, kým som," vyznala sa Zuzana Smatanová.

V posledných rokoch o nej bolo počuť menej, ale keď s niečím novým prišla, stálo to za to. Dôkazom je aj jej zatiaľ posledný singel Horou s majestátnym zvukom a silným textom, ktorý vyšiel takmer presne pred dvoma rokmi. Pôsobivý videoklip má dodnes viac ako tri milióny prehratí. Nemenej úspešný je aj jej predchádzajúci singel V dobrom aj v zlom či spolupráca s Adamom Ďuricom na singli Miesta (obe z roku 2015).

Minulý rok speváčka žiadnu novinku neponúkla, no teraz sa pri príležitosti okrúhleho výročia svojej kariéry chystá potešiť svojich fanúšikov hneď niekoľkonásobne. Najskôr príde nový singel Jediný a jediná, ktorý je podľa jej slov iný, ako jej doterajšie veľké hity. Už krátka ukážka, nakrútená v Štúdiu č. 5 Slovenského rozhlasu, naznačuje, že pôjde o intímnu pieseň postavenú na zvuku klavíra.
 "Hudbu a text som napísala ešte v decembri minulého roka. Piesní o láske nemám veľa, ale táto k nim rozhodne patrí. Teraz dokončujeme videoklip a premiéra singlu aj klipu bude 2. mája," prezrádza Zuzana.


Po siedmich rokoch rovno s dvojalbumom

Po singli sa fanúšikovia dočkajú aj nového albumu Echo, na ktorom Zuzana Smatanová už dlhší čas intenzívne pracuje. Fanúšikovia naň čakali dlhých sedem rokov, ale bude to stáť za to. Rovnako ako v roku 2009, kedy ponúkla dvoj-CD nahrávku Gemini, aj teraz pripravila pre svojich priaznivcov dvojalbum. A súčasťou osláv výročia bude aj koncertné turné. "Teším sa na koncertnú sezónu, keďže každý koncert bude pre mňa malá oslava a fanúšikovia budú pri tom. Nový singel Jediný a jediná bude tiež súčasťou vynoveného koncertného playlistu," dodáva sympatická hudobníčka.

Rodáčka z obce Súľov-Hradná odštartovala svoju kariéru v roku 2003 na autorskej súťaži Coca-Cola Popstar v Bratislave, ktorú vyhrala a  ešte v ten istý rok vydala svoj debutový album Entirely Good. O dva roky neskôr nahrala druhý album Svet mi stúpil na nohu a v roku 2007 absolvovala svoje prvé turné po Slovensku. V tom istom roku vydala album Tabletky odvahy. Dvojročný odstup zachovala aj pri albumoch Gemini (2009) a Dvere (2011).

Prvú desaťročnicu svojej umeleckej dráhy, počas ktorej sa okrem iných ocenení stala šesťkrát Speváčkou roka v ankete Zlatý slávik, uzavrela v roku 2013 výberovým albumom Momenty 2003 - 2013. Odvtedy ponúka nové single síce v menšej frekvencii, ale vždy príjemne prekvapí novým, vyzretejším zvukom. Aj preto jej šiesty album patrí medzi najočakávanejšie nahrávky roka 2018 na slovenskej scéne. Napokon, zaujímavé hudobné smerovanie sľubuje aj nedávno zverejnený albumový teaser.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Eva Sládková z agentúry Propaganda House. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach speváčky zuzanasmatanova.sk a facebook.com/ZSmatanova.


Foto: Hugo Činčala (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti