Hlavná stránka

>

Správy

>

Swan Bride vydávajú piaty album Timelines. Je o snoch, nostalgii a plynutí času

Swan Bride vydávajú piaty album Timelines. Je o snoch, nostalgii a plynutí času

25.05.2017 - 12:00 | redakcia

Timelines je nový album slovenskej alternatívnej formácie Swan Bride, ktorý vychádza práve dnes v digitálnej podobe. "Sú na ňom dve nosné témy. Prvou je čas, jeho plynutie a s tým spojená (nutná) dávka nostalgie, druhou sú sny a ich konfrontácia s realitou," hovorí o nahrávke basgitarista Fuxo.


Swan Bride sa síce rozdelili - časť skupiny žije v Bratislave a časť zostala v Žiline, no hrať a tvoriť spolu ich stále baví. "Bolo zábavné sledovať, ako každý člen kapely pri nahrávaní tancuje do rytmu," smeje sa gitarista a klávesák Matej Kačaljak. "Myslím si, že tá atmosféra je aj z albumu cítiť." Aj podľa ďalšieho gitaristu Martina Gálika je album živý a pestrý: "Je rôznorodý a farebný, nie je žánrovo vyhranený, nedominuje tam konkrétny štýl alebo nálada, plynie od veselosti k temnote a späť."

Na albume pracovali takmer rok, napokon vybrali deväť pesničiek. "Záverečná Morning Drive je zložená z dvoch skladieb, preto v trackliste chýba číslo osem. Prišlo nám zaujímavé na to poukázať práve takýmto spôsobom," hovorí bubeník Michal Michálek o čerstvom albume, ktorý zatiaľ ponúkajú fanúšikom ako digitálny download. Fyzické nosiče - CD a aj vinyl - by chceli dať do obehu na jeseň. "Určite to však nebude nejaký obrovský náklad. Malo by ísť o limitovanú edíciu, premýšľame aj nad nejakým prekvapením," dopĺňa Mišo.Swan Bride na seba upozornili už v roku 2007 prvou, fanúšikmi aj kritikmi vrelo prijatou nahrávkou Monsters in your Drawers, nasledovali albumy 2 (2010), eponymný Swan Bride (2012) a Swan Songs (2015). Našťastie, posledne menovaná nahrávka nebola labuťou piesňou pätorky zo Žiliny. Aj keď chod skupiny ovplyvnili svadby a najmä deti, chuť hrať a nahrávať ich neopustila. "Naopak, má to aj pozitíva - uvedomujeme si, že čas je vzácny, a tak ním na skúškach neplytváme. Hranie nás baví a hudobne si rozumieme, užijeme si kopec srandy," dopĺňa Martin.

Na jeseň sa Swan Bride chystajú na slovenské turné, no všetky skladby z nového albumu zahrajú po prvý raz naživo už budúci utorok (30.5.) v relácii Pohoda_FM na Rádiu_FM (viac info). Tvrdia, že je to pre nich výzva a po dôkladnej príprave už majú skladby dobre vryté pod kožu. "Cvičili sme presne toľko, aby sme si piesne mohli užiť spolu s publikom, ale nemáme tendenciu nič leštiť do dokonalosti. Ľudia môžu očakávať Swan Bride v tej najlepšej forme, s dobrou dávkou sebavedomia a so zbierkou nových piesní, ktoré nás veľmi baví hrať," tešia sa na koncert s novým programom Swan Bride.

Tracklist Timelines bez "osmičky":

1. Fear of the Touch 
2. Dream Tambourine 
3. Timelines
4. I'm still around
5. Kill for Love
6. Witchin
7. Midnight Fever 
9. Morning Drive


Redakciu Hudba.sk informoval Mário Gešvantner z agentúry Real Something. Novinky kapely môžete sledovať na www.facebook.com/theswanbride.

Foto: The MM Photography


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti