Hlavná stránka

>

Správy

>

Halsey pritvrdila: S novinkou Nightmare posiela jasný odkaz všetkým mužom

Halsey pritvrdila: S novinkou Nightmare posiela jasný odkaz všetkým mužom

25.05.2019 - 08:00 | Dušan Marko

Americká speváčka Halsey zverejnila nový singel zo svojho pripravovaného tretieho štúdiového albumu. Piesňou s názvom Nightmare talentovaná speváčka všetkých poriadne zaskočila. Žánrovo by ste totiž niečo podobné zrejme čakali skôr od Pink či Avril Lavigne.


Nevinne vyzerajúca Halsey patrila vo svojich začiatkoch medzi pomerne nevýrazné speváčky. V jej prípade však platí, že bola, obrazne povedané, v správnom čase na správnom mieste. Spolupráca s Justinom Bieberom na piesni The Feeling (2015) a najmä hit Closer so skupinou The Chainsmokers z roku 2016 z nej spravili hviezdu mladej generácie, ktorú poznajú fanúšikovia popu na celom svete.

Vydaním svojho druhého štúdiového albumu Hopeless Fountain Kingdom (2017) následne všetkým dokázala, že aj ako sólová interpretka má čo ponúknuť. Svoj úspech obhájila v minulom roku, keď s baladou Without Me obsadila prvú priečku prestížneho amerického rebríčku Billboard Hot 100, pričom z trónu po zosadila Arianu Grande a jej hit Thank U, Next.


Feministický videoklip plný zlosti

Halsey si nemalú pozornosť šoubiznisových médií získala aj vďaka vzťahu s raperom G-Eazym. Dvojica síce vyzerala, že im to spolu skvele funguje, no ich vzťah zjavne nebo taký harmonický, ako sa zdalo. O nevydarenom vzťahu sa napokon Halsey zdôverila aj v spomínanej piesni Without Me. Tejto téme zrejme zostáva verná aj v texte svojho aktuálneho singla Nightmare, tentokrát však z úplne iného uhla pohľadu. Namiesto toho, aby sa ľutovala, posiela všetkým mužom jasný odkaz.

"Ochutnala som krv a je sladká. Zažila som, ako mi pod nohami potiahli koberec. Verila som klamstvám a verila som mužom. Padla som na dno a opäť sa dala dokopy. Pozerala som do zrkadla a potom ho rozmlátila, zozbierala kúsky a vytiahla dýku. Stlačila som svoju kožu medzi dva prsty a priala si, aby som niektoré časti mohla odstrihnúť," odznie v texte skladby, ktorej hlavnou autorkou je samotná speváčka. Producentmi a spoluautormi hudby sú Benny BlancoCashmere CatHappy Perez.


Halsey si fanúšikov získala aj vďaka jasnej podpore LGBT komunity a otvoreným názorom, ktoré častokrát odporujú konzervatívnejšie nastavenej spoločnosti v trumpovskej Amerike. Tak feministicky ladené hudobné video, aké dostala pieseň Nightmare, však doposiaľ nenakrútila. Akéhokoľvek chlapa by ste pred kamerou hľadali len márne. Dokonca aj réžiu klipu mala na starosti Hannah Lux Davis, ktorá s Halsey v minulom roku pracovala na klipe k songu Alone.

Vo videoklipe plnom zlosti, pouličných ženských bitiek a drsných pohľadov sa 24-ročná speváčka objaví aj po boku britskej modelky Cary Delevingne, ktorá je tiež známa svojou náklonnosťou k sexuálnym menšinám. Na konci videa s frenetickým strihom sa dokonca v jednom zábere dvoch dlhších záberoch objaví aj rocková ikona Debbie Harry z kapely Blondie. Samotná Halsey pred kamerou rozhodne nehrá úlohu plachého dievčaťa, práve naopak. Vystrieda niekoľko odvážnych outfitov a nechýbajú ani zvodné tanečky v spodnom prádle, či čierny latexový kostým. 

Odkaz videa je zrejme jasný každému - 24-ročná speváčka k svojmu životu mužskú spoločnosť nepotrebuje. "Niekto ako ja by mohol byť skutočná nočná mora, celkom vedome. Ale radšej budem nočná mora, než umrieť v nevedomosti. Niekto ako ja by mohol byť skutočná nočná mora, celkom vedome. Ale som rada, že som skutočnou nočnou morou, tak ma ušetri svojich modlitieb," prízvukuje rodáčka z New Jersey. 

Autor: Dušan Marko
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti