Hlavná stránka

>

Správy

>

Kristína vydáva album Na slnečnej strane sveta

Kristína vydáva album Na slnečnej strane sveta

25.06.2012 - 13:35 | redakcia

Speváčka Kristína dnes vydáva v poradí tretí album s názvom Na slnečnej strane sveta. Novinka, ktorá vznikala viac než rok, obsahuje štrnásť skladieb a tri bonusy v podobe remixov. Prvá ochutnávka v podobe singla Jabĺčko už znie v slovenskom aj českom éteri.


"Začali sme v marci 2011 a skončili koncom mája 2012. Nahrávali sme v štúdiu v Košiciach aj v Bratislave. Album je pre mňa výnimočný a plný emócií," hovorí Kristína, ktorá pred pár dňami predstavila druhý singel Viem, lebo viem.

Texty piesní si zobral na starosť básnik a textár Kamil Peteraj, hudbu zložil skladateľ a producent Martin Kavulič a dve skladby vytvoril jeho mladší brat Marián Kavulič. Kristína je na album hrdá. "Každá pieseň má nápad a tému. Dali sme do každej skladby maximum. A veľmi sa teším, že sa v tom albume nájdu všetky vekové kategórie. Skladby sú zvukovo farebné. Na albume sa dokonca objaví aj sláčikový orchester, klasická aj ústna harmonika, živý aj elektronický cimbal a buzuki," hovorí s hrdosťou.

Pri nahrávaní Kristíne asistovali hudobníci z jej kapely - gitarista Peter Tomko, klavesák Martin Ferenčík a bubeník Marek Sarvaš. Okrem toho si do štúdia pozvala violončelistu Ľubomíra Kristana a Ada Harvana, ktorý hral na piano a aranžoval malý sláčikový orchester.

"Nahrávalo sa super. Ja sa chcem pri nahrávaní vždy cítiť dobre. Keď nemám svoj deň, tak sa do ničoho nepúšťam, pretože je to na mojom hlase hneď počuť. Naozaj sme usilovne pracovali na tom, aby bol album špičkový. Preto verím, že to ľudia budú cítiť," dodáva speváčka, ktorá plánuje album speváčka predstaviť aj na turné. Už teraz zaradila do koncertného programu tri nové skladby.

Krst albumu Na slnečnej strane sveta sa uskutoční už túto stredu (27.6.) o 17:00 v pražskom Bontonland Megastore, krstným otcom bude Vašo Patejdl. Kristína si na akcii prevezme platinovú platňu za predaj predchádzajúceho alubmi V sieti ťa mam v Českej republike. Prítomných fanúšikov poteší niekoľkými piesňami a krátkou autogramiádou.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.


Foto: Ivan Pastor


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti