Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner o Žákovici: "Človek má pocit, že prišiel k niekomu na záhradu"

Jana Kirschner o Žákovici: "Človek má pocit, že prišiel k niekomu na záhradu"

25.06.2018 - 11:00 | redakcia

Žákovic Open sa pripravuje na svoj 18. ročník, počas ktorého v Trenčianskych Bohuslaviciach vystúpia Para, Jelen, Ivan Mládek a Banjo Band či Vec a Jana Kirschner. Tá na festivale zaspieva aj skladby, ktoré v jej podaní už roky naživo nezneli. Speváčka už na Žákovici pred rokmi hrala a teší sa na rodinnú, priateľskú atmosféru.


"Na Žákovic Open sme hrali pred pár rokmi a bol to skvelý koncert. Rodinná atmosféra, ľudia sú blízko a to je fajn. Na Žákovici má človek pocit, že prišiel k niekomu na záhradu, všetci sú veľmi priateľskí. Atmosféra nielen na pódiu, ale aj v zákulisí je uvoľnená a priateľská. Na väčších festivaloch je väčší tlak a menej času sa porozprávať aj s inými kapelami a účinkujúcimi,“ chváli festival Jana Kirschner.

Mix poslucháčov ako výzva

Fanúšikovia sa môžu na Žákovici tešiť aj na hity Jany Kirschner Na čiernom koni, Modrá či Pokoj v duši. "Ide nám hlavne o energiu, ktorá ide z pódia. Teda ak mám hovoriť sama za seba, ja do toho vždy dám všetko. Baví ma hrať na letných openairoch najmä preto, že je to uvoľnené a slobodné. Kapely občas experimentujú a chcú ľudom priniesť aj niečo nové, čo na iných koncertoch počas roka nehrajú. Aspoň my to tak máme a na Žákovici zahráme opäť aj veci ktoré sme roky nehrali," prezradila Jana Kirschner, ktorá dokáže svoji fanúšikom priniesť autentický zážitok.


Jana Kirschner si na Žákovici plánuje užiť jedinečnú atmosféru a stretnúť sa s ľuďmi. "Je to vždy výzva, je to taký mix fanúšikov. Niektorí prídu na úplne iné kapely a môže sa stať, že zostanú aj na vás. Kdežto za iných okolností by im ani nenapadlo kúpiť si lístok na váš koncert.To je vždy super,ak niekto aj po tých dlhých rokoch, čo robím hudbu, príde a povie, že sa mu to páčilo a bol milo prekvapený," povedala Jana Kirschner.

Nový album v dohľade

Jana Kirschner momentálne pracuje na mnohých nových projektoch, aby sa od januára mohla naplno sústrediť na nový album. "Píšem pesničky a texty pre iných interpretov, robíme pesničky k animovanému detskému seriálu 'Tresky Plesky' a pripravujem aj filmovú pieseň k novému slovenskému filmu, ktorý by mal mať premiéru na jeseň. Robíme nový live set a pracujeme aj na kampani, o ktorej snáď bude viac počuť na jeseň a ktorá sa tentokrát netýka hudby," prezrádza Jana Kirschner, ktorá popri pracovných povinnostiach však stále zostáva najmä matkou. "Mojou hlavnou úlohou je venovať sa našim dcéram, ktoré rastú ako z vody. Takže času je na všetko stále málo, ale nejakým spôsobom to zatiaľ zvládame..." uzatvára s úsmevom sympatická speváčka.            

Obľúbený festival Žákovic Open bude prebiehať v príjemnom prostredí Trenčianskych Bohuslavíc 20. a 21. júla. Fanúšikovia sa môžu tešiť na hudobnú všehochuť a rodinnú atmosféru charakteristickú práve pre Žákovic Open. Medzi vystupujúcimi sú aj kapela Hex, Hogo Pogo, Datasystem, Walter Schnitzelsson, Hudba z Marsu, Diego, Bratislavské dievčatá, Fischface, Cpt. SliceFeelme. Vstupenky sú dostupné v sieti  Predpredaj.sk. Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.  

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov PR manažérka Nora Krchňáková z NK Factory. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Viktor Cicko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti