Hlavná stránka

>

Správy

>

Ed Sheeran zbiera úspechy s novým albumom, kritikov však nepresvedčil

Ed Sheeran zbiera úspechy s novým albumom, kritikov však nepresvedčil

25.07.2019 - 10:00 | redakcia

Spevák Ed Sheeran vydal 12. júla nový album No.6 Collaborations Project, ktorý koncepčne nadväzuje na staršie EP a ponúka skladby, kde hosťujú samé hudobné svetové špičky. Neprešli ani dva týždne a už s ním zbiera rebríčkové úspechy. Kritikov však svojou novinkou veľmi nepredsvedčil, keď o nej píšu ako o nahrávke s áčkovými hviezdami, no bez skutočných pocitov.


V Anglicku sa novinka Eda Sheerana vyhupla hneď na dva vrcholy -  albumový aj singlový. Jeho novinka sa stala zatiaľ najrýchlejšie sa predávajúcim albumom v tomto roku na ostrovoch a jeho skladba Beautiful People sa dostala na vrchol singlového rebríčka. Okrem toho dve ďalšie skladby Take Me Back To London so StormzymCross Me z nového  projektu sa prebojovali do TOP 5.

Aby toho nebolo málo, Sheeran sa stal v mesačnej štatistike najpočúvanejším interprétom na Spotify. Neuveriteľných 69 miliónov poslucháčov si streamovalo jeho skladby, čo je takmer tretina z 217 miliónov užívateľov. Ako jednotka sa usadil aj v Amerike a samozrejme v mnoho ďalších krajinách vrátane Slovenska.


Prehliadka hviezd

Žánrovo pestrú nahrávku dobre definujú skladby, zverejnené pred samotným vydaním albumu. Je to eklektický mix moderného popu, elektroniky, hip hopu, rocku a aj intímneho folku. Album zodpovedá všežravosti dnešnej zrýchlenej doby.

Novinka je predovšetkým prehliadkou hviezdnych spolupracovníkov ako Bruno Mars, Eminem, Skrillex, Travis Scott, Stormzy, Camila Cabello, 50 Cent, Meek Mill, Cardi B, Justin Bieber, Khalid, Chance the Rapper a ďalší. Sú to držitelia cien Grammy, legendy, kritikou uznávané mená a aj miláčikovia užívateľov streamingových služieb. Spojením je osoba -  hlavný tvorca Ed Sheeran, ktorý patrí k ich obdivovateľom  a nadšene sleduje ich tvorbu. Pri príležitosti vydania albumu Sheeran zverejnil nové video Antisocial s Travisom Scottom.


Bez autenticity a emócií

Kým fanúšikovia a rebríčky predajov na albumovú novinku Eda Sheerana reagujú veľmi pozitívne, rovnaký názor, zdá sa, nezdieľajú kritici. Tí albumu vyčítajú nudu či nedostatok autenticity a naozajstných emócií. "A to je problém. Napriek tomu, že väčšinu svojej kariéry píše emotívne balady, nikto z nás v skutočnosti nevie, kto Ed Sheeran vlastne je," napísal na adresu Sheeranovej novinky Consequence of Sound. 

Kritici tiež píšu o izolovanej nálade nahrávky či nedostatku jemnosti a kultúrnej plynulosti, hoci žánrová pestrosť sa albumu nedá odoprieť. "Je to menej ako album, skôr je to kolekcia chytrých spoluprác, ktoré nevedome rozostrujú hranice tradičných žánrov a uznávajú, že latin-pop je zvukom blízkej budúcnosti. Najčastejšie je to zásluhou Sheeranových autorských schopností a jeho ušlachtilej osobnosti," napísal New Musical Express, ktorý však album ohodnotil na 60 bodov zo 100. 

Sú ale aj kritici, ktorých si Sheeran získal, a vyslúžil si recenzie plné chvály od Guardianu či The Independent. "Sheeran priniesol solídny komerčný showcase, ktorý ukazuje silu súčasných značiek populárnej hudby." 


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Renára Tomášová z Warner Music. Tlačovú správu sme upravili a doplnili o vyjadrenia kritikov. 

Foto: facebook.com/EdSheeranMusic


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti