Hlavná stránka

>

Správy

>

Banská Bystrica má novú folk-popovú hymnu, naspieval ju Dominik Lauko

Banská Bystrica má novú folk-popovú hymnu, naspieval ju Dominik Lauko

25.07.2020 - 11:00 | redakcia

Spevák skupiny Chilli Fellaz sa vydal na sólovú dráhu. Pred pár dňami zverejnil nový videoklip ku skladbe Mesto pod Urpínom. Rodák z Dudiniec v ňom ospevuje mesto, v ktorom dospieval. Pieseň zložil v spolupráci s Radovanom Oravkinom zo skupiny Reunion a Matejom Bartkom. O nahrávku a videoklip sa postarali bratia Bošeľovci z Môlča records.


Stredoslovenské krajské mesto učarovalo už v minulosti viacerým umelcom. Svoj lovesong jej skomponoval Honza Nedvěd, Peter Sedlák, a skupina Korben Dallas nazvala svoj tretí album Banská Bystrica. Dominik Lauko študuje na banskobystrickej Akadémii umení muzikálový spev. "Študoval som tu už na konzervatóriu a prežil veľmi pestré dospievanie. Žije tu veľa šikovných ľudí, ktorí majú čo povedať, nielen v umení," vysvetľuje spevák svoj pozitívny vzťah k mestu.


Na nahrávke hrá na gitaru, violu, aj bicie René Bošeľa, známy zo skupiny Čendeš. "Bola to nová skúsenosť. Bratov Bošeľovcov poznám dlho, ale pracovné cesty sa nám pretli prvýkrát. Sú to profesionáli s citom pre emóciu a detail. Všetko išlo hladko. Rozumieme si ľudsky a myslím, že sa to odrazilo aj na výsledku."

Vo videoklipe hrá viacero banskobystrických hudobníkov: Matej Smutný (skupina Martina Haricha), Filip Jánošík (Hotoví Umelci) a Radovan Oravkin (Reunion, Rado One). "Kamaráti boli komparz, ktorý vniesol do klipu atmosferu, ktorú som si predstavoval. Väčšina z nás, ktorí sa tomu venujeme, máme ciele a predstavy o veľkých pódiach a popularite. No na teraz nech hudba zastáva funkciu spájania ľudí a komunít a ostatné nechávam na osud," dodal Lauko.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Filip Jánošík Lehotský.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti