Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Cmorik natočil videoklipy na pokračovanie. Prvý je k pesničke Protipól

Peter Cmorik natočil videoklipy na pokračovanie. Prvý je k pesničke Protipól

Peter Cmorik, videoklip Protipól
Zdroj: archív Petra Cmorika
25.07.2022 - 08:00 | redakcia

Termín vydania nového albumu formácie Peter Cmorik Band s lídrom Petrom Cmorikom sa blíži a hudobníci ponúkajú poslucháčom ďalšiu ochutnávku. Po smutne spomienkovej piesni Pripíjam, ktorá chytila v týchto ťažkých rokoch za srdce mnoho ľudí, prichádzajú v rade za sebou hneď dve nové pesničky, Protipól a 3 minúty, spojené klipom na pokračovanie."Nápad na klip na pokračovanie prišiel veľmi spontánne a hneď nás táto myšlienka aj začala baviť, riešili sme situácie, scenáre, srandy. Takže sme použili jeden z voľných víkendov niekedy v marci a za dva dni sme natočili dva videoklipy. Aby toho nebolo málo, o ďalšie dva dni sme natočili aj klip k Pripíjam, ktorý je už nejaký čas vonku. Tri klipy za týždeň, to nie je málo," hovorí Peter Cmorik.

V Protipóle vidíme kapelu na hoteli ráno po koncertnej noci. Každý sa po svojom pomaly prebúdza. Petra nájdeme v košeli s kravatou z minulého večera vo vani plnej vody. Oblečení sa prebúdzajú aj chalani z kapely, niekto v sprche, niekto v posteli, a všetci sa pomaly rozpamätávajú a spomínajú na to, čo sa to včera v noci všetko zomlelo. Je vidieť, že noc bola náročná a spomienky útržkovité, náznakové. Ako spomienky sa v Protipóle sa používali zábery z ďalšieho klipu na pieseň 3 minúty, ktorá odostrie závoj náznakov a ukáže, ako ten večer vyzeral. A bude to zábava.

"Bude zaujímavé pozrieť si tieto dva klipy za sebou, my sme sa na nakrúcaní veľmi dobre bavili a máme pocit, že táto vtipná štylizácia pobaví aj našich fanúšikov," dodáva Cmoro, ktorý po piatich hodinách točenia vo vani rovno ochorel. Pieseň 3 minúty vyjde tri týždne po premiére Protipólu.

"V nových piesňach na albume, ktorý vychádza v októbri, sme dali priestor viac vysokým polohám môjho hlasu, vtipnejším textom, tancujúcim bicím a hlavne gitarový riffom. Je to určite viac fun. Keď si robíme srandu, voláme to guitardisco," hovorí spevák s pobavením.

Protipól bola prvou piesňou zloženou pre nový album, a z nej sa vyvíjal a dolaďoval štýl, ktorým sa album uberá- viac gitary, rýchlejšie tempá, jednoducho viac rocku. O text piesne Protipól sa postaral Michal Mifkovič, ktorý už napísal niekoľko textov pre Peter Bič Project, a je o tom, ako žena robí mužovi svet lepším a krajším, napriek tomu, že svet muža a ženy je často založený na protikladoch, takže odveký paradox.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Kristóf Kiss.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti