Speváčka skupiny Chvrches sa pred blížiacim sa 10. výročím debutového albumu The Bones of What You Believe rozhodla zhodnotiť svoju doterajšiu hudobnú cestu a jej ďalšie smerovanie. Fanúšikom oznámila prípravu prvého sólového albumu a samostatné turné.

Byť jedinou ženou v toľkých kapelách, v ktorých pôsobí už od svojich 15 rokov, jej spôsobovalo pocit osamotenia a teraz cíti, že pesničky, ktoré chce napísať, musí spraviť sama. "Nie je to koniec a nie je to začiatok, ale bola by škoda nechať tento moment premrhať."

"Tento rok je to 10. výročie prvého albumu Chvrches. S Iainom a Martinom som sa stretla, keď som mala 23 rokov – v spätnom pohľade malé dieťa. Keď sa pozrieme na to, čo sme spolu dosiahli, veľa z toho sa nám nezdá reálne alebo dokonca možné. Ďakujem každému, kto bol toho súčasťou. Všetci sme presvedčení, že príbeh Chvrches má ešte veľa strán, ktoré treba napísať," uviedla na sociálnej sieti.

"Nateraz som však nadšená / vydesená / zmätená, keď hovorím o tom, že pracujem na svojej vôbec prvej sólovej hudbe. Dúfam, že tento sólový projekt bude mojím zábavným, strašidelným, smutným, zvláštnym, radostným popovým ihriskom a veľmi sa teším, že sa oň s vami podelím," dodala Mayberry.

Spolu so sólovým albumom oznámila Lauren Mayberry aj turné, v rámci ktorého navštívi USA, Britániou a Európu. Prvý koncert sa uskutoční 2. septembra vo Washingtone. V októbri sa speváčka presunie cez Veľkú Britániu do Európy, v rámci ktorej sa najbližšie k nám predstaví v Prahe a tiež vo Viedni.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)