Hlavná stránka

>

Správy

>

Adam Ďurica spojil sily s Táslerom: Vypočujte si novinku Ak mám o teba prísť

Adam Ďurica spojil sily s Táslerom: Vypočujte si novinku Ak mám o teba prísť

25.09.2013 - 12:10 | redakcia

Spevák Adam Ďurica, ktorý sa zviditeľnil účinkovaním v SuperStar a neskôr aj kvalitnými vystúpeniami v programe Legendy popu, prichádza s novým singlom. Skladba sa volá Ak mám o teba prísť a produkoval ju Ivan Tásler. Ako hosť sa v piesni predstavil aj herec Pavol Plevčík, ktorý skladbu obohatil hrou na ústnu harmoniku.


"Skladba je o dlhodobo fungujúcom vzťahu, z ktorého sa pomaly vytráca vzrušenie a vášeň. A jednej strane je to úplne jedno a tá druhá to chce dať do tých správnych koľají," predstavil nový singel Adam Ďurica. Novinka sa nahrávala u Ivana Táslera v štúdiu Valec. Líder IMT SMile skladbu aj produkoval a nahral do nej aj niektoré gitary a klávesy. O rytmiku sa postarali bubeník Dano Šoltis a basgitarista Lukáš "Kolja" Kolivoška. 

"Nebola to naša prvá spolupráca. Naposledy som hosťoval na projekte Pocta Jarovi Filipovi a ešte predtým na platni IMT Smile Niečo s nami je. Toto nahrávanie bolo iné v tom, že Ivan bol producentom mojej skladby, ktorú som si kompletne napísal sám. Musím povedať, že sme pracovali vo veľmi príjemnej atmosfére. Ivan je veľký profesionál a riešil aj tie najmenšie detaily pesničky," prezradil Adam o opätovnej spolupráci s Táslerom.

V skladbe Ak mám o teba prísť dominuje okrem Adamovho hlasu aj ústna harmonika, ktorú nahral muzikálový a divadelný herec, ale aj spevák a tanečník v jednej osobe, Pavol Plevčík. "S Paľom sme sa zoznámili v relácii Legendy popu. Predtým sme sa nepoznali. Pamätám si, že som sedel sám v šatni a v jednej chvíli som započul naozaj skvelé sólo na ústnej harmonike, tak som si ho išiel pozrieť. Hneď ako schádzal z pódia, som mu podal ruku a pochválil ho za perfektnú hru," spomína Ďurica, ktorý sa v Legendách popu zaskvel najmä Duchoňovou piesňou Mám ťa rád.

"Paľo je skvelý muzikant. Keď prišiel do štúdia, naskočil vlastne do rozbehnutého vlaku, pretože my sme v tej pesničke boli ponorení už tri dni v kuse a on ani nevedel, do čoho presne ide. Svojho partu sa však zhostil výborne," pochválil spevák Pavla Plevčíka. Svoj nový singel Adam predstaví naživo už 2. októbra v klube Loft! na Biznis & Media párty vydavateľstva Universal Music. Spolu s ním na akcii vystúpi aj nová slovenská speváčka Svetlanna, skupina The Paranoid a česká hviezda Ewa Farna, ktorá už onedlho príde do Bratislavy odohrať svoj najväčší slovenský koncert.


Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Marek Kučera z vydavateľstva Universal.

Foto: Matúš Lošonský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti