Hlavná stránka

>

Správy

>

Emma Drobná ohlasuje druhý album a vydáva singel Demons. Stane sa hitom?

Emma Drobná ohlasuje druhý album a vydáva singel Demons. Stane sa hitom?

25.09.2019 - 09:10 | redakcia

Speváčka Emma Drobná potvrdila, že aktuálne trávi opäť všetok svoj voľný čas v nahrávacom štúdiu. Začala totiž s prípravami svojho druhého albumu, z ktorého v utorok predstavila prvú ochutnávku - singel Demons.


Od roku 2015, kedy si Emma Drobná vybojovala víťazstvo v Česko Slovenskej SuperStar, sa veľmi rýchlo stala stabilnou a uznávanou súčasťou slovenskej hudobnej scény. Svoju pozíciu potvrdila rádiovými hitmi Smile, WordsTry, debutovým albumom You Should Know, ktorý vydala na sklonku roka 2017, a tiež niekoľkými medzižánrovými hudobnými spoluprácami, napr. turné s Emmou Smetana, vystúpenie s Petrom Lipom na Bratislavských jazzových dňoch 2018 či hosťovanie na albume producenta Petra Panna a hip-hopového projektu Ultrazvuk. Vystúpila tiež ako predskokanka na koncertoch svetových hviezd Jamesa Blunta a speváčky LP.

Malé výročie a album v roku 2020 

Úspešné obdobie debutu je však už pomaly minulosťou a talentovaná speváčka potvrdila, že posledné týždne trávi v nahrávacom štúdiu, kde pracuje na svojom druhom albume. Názov štúdiovky zatiaľ nie je známy, no vyjsť by mala v roku 2020, teda presne päť rokov po tom, ako ju slovenská a česká verejnosť spoznala v televíznej speváckej šou.

Rovnako ako jej debutové CD, aj skladby na nový album vznikajú v bratislavskom nahrávacom štúdiu Creative Music House. "Zatiaľ je to v procese, ale myslím, že bude trošku dospelejší po textárskej stránke aj hudobnej a cítim, že to budem viac ja v porovnaní s prvým albumom," prezradila mladá speváčka a autorka, ktorá si texty tradične píše sama a na hudbe spolupracuje so svojím producentsko-autorským tímom.

Správu o nahrávaní albumu spojila Emma Drobná so zverejnením prvého singla, ktorý oficiálne vyšiel včera pod hlavičkou vydavateľstva Warner Music. Novinka nesie názov Demons a speváčka ju zverejnila spolu s lyric videom. Ako sama prezrádza, je to skladba o ľuďoch v našich životoch, ktorí v nás vedia vyvolať zlé myšlienky alebo pocity. "Je tak trošku aj o strachu z toho, že niekto blízky nám klame. A tak trošku o tom, že často klameme aj samých seba. Teda minimálne som si to všimla na sebe určite. Pritom si stačí uvedomovať vlastnú hodnotu a nenechať sa nikým presvedčiť o opaku," vysvetľuje Emma.


Kontrast hudby a textu

Hudobne skladba príliš neprekvapí - je to typický rádiový singel, ktorý pri nesústredenom počúvaní veľmi ľahko preletí uchom. Zaujímavý je tu však kontrast medzi pozitívne a bezstarostne znejúcou hudbou a textom o negatívnych ľuďoch, ktorý si poslucháč uvedomí práve vďaka lyric videu. Protikladom k nálade pesničky je aj temne ladený vizuál singla.

Novinka sa rodila podobne ako väčšina Emminých skladieb a hitov - spojením jedného z textov, ktoré mala už dávnejšie napísané, s hudobným podkladom, ktorý pre ňu pripravil Peter Graus. "Texty mám už predpísané, pretože píšem vtedy, keď mi niečo napadne a je jedno, či je to ráno alebo večer, či som doma alebo vonku. Potom už nasledujú štúdiové sessions, kde si vypočujeme pár beatov a predpripravenú hudbu. Skúšam si spievať asi do každej, texty mením, niekedy aj kombinujem a nakoniec sa venujem tej, na ktorej sa s ľuďmi, s ktorými spolupracujem, zhodneme," opisuje Emma tvorivý proces. "Musím povedať, že nie vždy je to zhodovanie sa z mojej strany na prvú. Ale keby bolo, tak by to boli asi väčšie depresie!" dodáva Emma na margo toho, že jej skladby často vyznievajú veselšie, než skutočne sú.

Podľa producentov a skladateľov Petra Grausa a Tomáša Zubáka z Creative Music House, ktorí sú aktuálne spolu s Emmou nominovaní na cenu SOZA na najhranejšiu skladbu roka 2018 s piesňou Words, sa v novinke kontrast hudby a textu posúva ešte ďalej. "Demons je pre Emmu netypická a nová poloha. Na prvom albume spievala prevažne 'temnejšie' skladby. Demons ukazuje optimistickú a popovejšiu tvár Emmy. Pôvodne sme plánovali zdôrazniť africký vokálny sampel v refréne, ale Emmin vokál dodal skladbe natoľko dominantný motív, že si ho poslucháč spieva už po prvom vypočutí," hovorí o singlovej novinke autor hudby Peter Graus. Jej hitový potenciál potvrdzuje aj záujem viacerých slovenských rádií, ktoré skladbu začali hrávať ešte predtým, než oficiálne vyšla.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Novinky speváčky môžete sledovať na jej oficiálnych stránkach na Facebooku a Instagrame.

Foto: Erik Tomašák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti