Hlavná stránka

>

Správy

>

Ricco a Claudia z X Factoru vydali debutový album. Krstili ho svätenou vodou

Ricco a Claudia z X Factoru vydali debutový album. Krstili ho svätenou vodou

25.11.2014 - 14:00 | redakcia

Strieborní finalisti prvého ročníka slovenskej verzie speváckej súťaže X Factor Richard Šarközi a Klaudia Farkašová, ktorí vystupujú pod umeleckým menom Ricco a Claudia, minulý týždeň v Bratislave pokrstili svoj debutový album. Stali sa tak prvými z finálovej osmičky speváckej šou, ktorí od jej skončenia vydali novú štúdiovku.


Album s názvom Ver mi vznikal štyri mesiace a obsahuje 16 skladieb, vrátane úspešných videosinglov Tajný sen, Dúha a Modlitba, ktoré majú na Youtube desiatky tisíc prehratí. Nahrávku uviedli do života presne pred týždňom v jednej z bratislavských reštaurácií riaditeľka predaja televíznych formátov spoločnosti Fremantle media Andrea Gavačová, manažér dua Miroslav Čimo a raper Koloman Magyary známy ako Kali. Práve prostredníctvom jeho vydavateľstva Kali Records sa nahrávka dostala na trh.

Album sa krstil tradične. "Vybrali sme si svätenú vodu, pretože je to ako naše dieťa a dieťa sa krstí so svätenou vodou," vysvetlila Claudia. Aj výber krstných rodičov bol prirodzený. "Nevyberali sme si krstných rodičov podľa mien, aby sme sa skryli za nich. Nikdy sme to tak nerobili. Nikdy sme si nebrali na pesničku nejakú známejšiu tvár. Áno, robí sa to na Slovensku, ale robia to ľudia, ktorí sú sami pre seba slabší a potrebujú sa za niekoho skrývať. My ten pocit nemáme. Takže sme vyberali podľa toho, kto je nášmu srdcu blízky," uviedol Ricco v rozhovore s TV JOJ.

"Andrea je dáma, ktorá nám sadla na prvý moment, je to žena s veľkým Ž, sme spriaznené duše, my veríme v ňu, ona verí v nás a kedykoľvek máme voľný čas, radi ho trávime spolu. Kali je človek, ktorý patrí do našej rodiny, je to tímový hráč nášho tímu, stále je pri nás a my sme stále pri ňom," priblížili speváci, ktorí podľa vlastných slov už nahrali ďalšie dve novinky a na rok 2015 plánujú ďalší album.

krst albumu Ver miKrst debutového albumu dvojice Ricco a Claudia

"Ricco a Claudia ako prví od X Factoru vydávajú CD, sú to moje zlatíčka a som neskutočne rada, lebo som spoznala týchto čistých ľudí. Ich hudba má srdce. Takí, akí sú krásni zvonku, takí sú krásni aj zvnútra a ľúbim ich," povedala Andrea Gavačová. "Je to krásna čistá slovenská hudba, ktorá si určite nájde divákov, len treba, aby ich hrali, to im prajeme obaja krstní rodičia ako hlavné," dodala.

"Pre mňa je to pocta, pretože okrem toho, že sú to výnimoční ľudia, tak sú to obrovské talenty a ja len dúfam, že album bude mať naozaj u ľudí takú odozvu, ako si zaslúžia, lebo toľko úsilia, koľko do toho dali... Ja viem, koľko ich to stálo síl, času, stresov, nervov, takže im prajem, aby im to vyšlo tak, ako má. Nie je veľa talentov na Slovensku, ktoré by mali dostať takú podporu ako oni dvaja," doplnil Kali.

Populárny raper spoločne s dvojicou v rámci krstu predstavil i nový videoklip k spoločnému singlu Stratený čas z pripravovaného albumu Kali a Peter Pann - Nikto. "Klip spája dva príbehy, ktoré majú motivovať ľudí k rozhodnutiu urobiť prvý krok, pretože čas beží a niekedy uplynú roky a ľudia stále čakajú na zázrak vo vzťahu, ktorý nemá význam alebo v práci, ktorá ich ubíja a podobne," priblížil manažér dvojice Ricco a Claudia Miroslav Čimo, ktorý je zároveň aj autorom textov piesní na albume Ver mi.

Videosingle z albumu Ver mi:


Vypočujte si aj horúcu novinku z Kaliho pripravovaného albumu:


Zdroj: SITA, Tvjoj.sk 
Foto: Facebook Ricco & Claudia


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti