Hlavná stránka

>

Správy

>

Vianočný darček od Radiohead: Vypočujte si song, ktorý mal byť bondovkou!

Vianočný darček od Radiohead: Vypočujte si song, ktorý mal byť bondovkou!

25.12.2015 - 15:00 | Michaela Žureková

Fanúšikovia Jamesa Bonda vždy v napätí očakávajú pieseň, ktorá má sprevádzať nový film. Tento rok titulnú skladbu k bondovke Spectre naspieval spevák Sam Smith, no v piatok 25. decembra svoju verziu filmovej piesne zverejnila aj kapela Radiohead.


V septembri vypustil Sam Smith do sveta svoju skladbu k filmu o agentovi Jamesovi Bondovi s názvom Writing's On The Wall, na ktorej sa podieľala aj elektronická dvojica Disclosure. Hoci skladba zožala viac kritiky než pochvál, nemožno jej uprieť, že upútala pozornosť hudobnej aj filmovej obce. Napriek všetkému, jeden z najmladších interpretov "bondovky" nebol od začiatku jasným tipom na jej naspievanie. V kuloároch sa nezriedka šepkalo o tom, že by túto úlohu mala po Adele prevziať kapela Radiohead a deň po Vianociach sa zdá, že tieto odhady neboli úplne mimo.

"Minulý rok nás požiadali, aby sme zložili titulnú pieseň pre film Spectre o Jamesovi Bondovi. Áno, požiadali nás. Nevyšlo to, ale skladba sa stala niečím z našej dielne, čo veľmi milujeme. Keďže sa rok končí, mysleli sme si, že by ste si ju radi vypočuli. Štastné a veselé, nech vás sila sprevádza," napísala kapela na svoje sociálne siete a zároveň zverejnila odkaz na pieseň s totožným názvom ako film - Spectre.Niečo cez tri minúty elektronickej melanchólie Radiohead doplnili o typické "bondovské" sláčiky, no zostali verní najmä svojmu vlastnému rukopisu. Song Spectre je teda na prvé počutie omnoho temnejší, než oficiálna titulná skladba Sama Smitha. Fanúšikovia anglickej pätice však už teraz ich experimentálny kúsok považujú za omnoho lepší než ten, ktorý stvoril ich mladší kolega. Ktorá zo skladieb sa viac páči vám?


Autorka: Michaela Žureková
Foto: Facebook.com/radiohead


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti