Hlavná stránka

>

Správy

>

Pavol Hammel a Prúdy chystajú veľkolepé turné, zahrajú v 17 mestách

Pavol Hammel a Prúdy chystajú veľkolepé turné, zahrajú v 17 mestách

26.02.2018 - 09:50 | redakcia

Slovenská legenda Prúdy oslavuje tento rok dve významné výročia. Jedným je 50 rokov od nahratia zásadného albumu Zvoňte, zvonky (1969) a druhým 70. narodeniny speváka a skladateľa Pavla Hammela. Spolu fanúšikmi budú hudobníci oslavovať na veľkom slovenskom turné.


"Kontakt s publikom pre mňa znamená veľmi veľa, však preto ešte hrám. Ale aj si beriem od publika to, čo im dávam. A keď funguje spätná väzba, tak je to ideálne. Samozrejme to poteší, keď si fanúšikovia spievajú a poznajú aj texty. Mne vždy záležalo na kvalite textov a ich výpovednej hodnote," vysvetľuje Pavol Hammel.

Lídra skuoiny (spev, španielska gitara a ústna harmonika) bude na pódiu dopĺňať hviezdna zostava hudobníkov - Fedor Frešo (basgitara a vokály), Fero Griglák (gitary a vokály), Peter Preložník (syntezátory a klavír) a Igor "Teo" Skovay (bicie a perkusie).

Pavol Hammel a Prúdy, 2017

"Hral som aj s mnohými inými kapelami, ale vždy ma nakoniec okolnosti priviedli späť do Prúdov, ktoré sa vlastne nikdy nerozpadli. Čiže je to pre mňa akási istota, kam sa vždy vraciam. Bez kontaktu s publikom by to pravdepodobne nešlo. Je síce pekné nahrávať a vydávať albumy, ale pri tom akoby robota išla smerom do neznáma. Na koncerte je ihneď vidieť reakciu a viac si nemožno želať," vyznal sa Fedor Frešo.

Prúdy predstavia na turné nedávno vydanú výberovku The Best Of. Všetky skladby na ňu sa nanovo nahrávali v jednom z najlepších štúdií v strednej Európe - SONO pri Prahe. Na albume nájdu fanúšikovia dvanásť hitov a jednu novú pieseň s názvom Víno, spev a ženy z autorskej dielne Pavol Hammel, Fero Griglák a Boris Filan.

Prečítajte si tiež:

Pavol Hammel: Na Kube som hrával na desaťtisícových štadiónoch (rozhovor)

Best of skupiny Prúdy zaujme aj tých, ktorí Hammelovu klasiku poznajú naspamäť (recenzia)


Kapela podľa Hammelových slov na turné ani nemusí príliš skúšať, po rokoch spoločného koncertovania sú hudobníci dostatočne zohratí. Pre fanúšikov ponúknu zo seba to najlepšie.

"Prirovnal by som to k špičkovému hokejovému mužstvu, ktoré hrá svoju hru a zaradí sa k nemu hráč-profesionál, okamžite vedia spolu fungovať. My traja - Frešo, Griglák a ja - si pamätáme najviac. Veď Fero Griglák mal 16 rokov, keď nahral gitarové sóla v Medulienke. Vekový priemer nám 'kazia' dvaja mladší kolegovia - Skovay a Preložník, ale aj tí už s nami dosť preskákali. Hrali sme spolu aj na iných projektoch, mimoriadne úspešný a zaujímavý bol koncert s názvom Zelená pošta (reportáž) ešte aj s Mariánom Vargom podľa našej rovnomennej platne z roku 1972," dodáva Pavol Hammel.

"Voľakedy vyzerali turné ináč ako dnes, koncertov bolo veľa, a tak musel človek tráviť dlhý čas mimo domov. A to neustále cestovanie sa dá považovať za negatívum. Dnes sa ide maximálne na pár dní a tak sa už len teším, že na chvíľu vypadnem do sveta. Takisto sa ale teším, keď sa nakoniec domov vrátim," konštatuje Fedor Frešo.

Turné odštartuje 27. septembra v Trnave a zakončí ho najväčší koncert v bratislavskej Hant aréne (Športová hala Pasienky) 9. decembra, len dva dni po Hammelovej sedemdesiatke. Lístky sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.

Prúdy The Best Of Tour 2018:

27. 9. - Trnava
29. 9. - Banská Štiavnica 
12. 11. - Spišská Nova Ves 
13. 11. - Prešov
14. 11. - Michalovce
15. 11. - Košice
19. 11. - Prievidza
20. 11. - Banská Bystrica
21. 11. - Trenčín
23. 11. - Nitra
26. 11. - Martin
27. 11. - Liptovský Mikuláš
28. 11. - Ružomberok
29. 11. - Žilina
2. 12. - Lučenec
3. 12. - Poprad
9. 12. - Bratislava

Vstupenky:  Predpredaj.sk 

Vypočujte si výberovku Prúdov na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry NK Factory. Tlačovú správu sme upravlli. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.pavolhammel.sk alebo www.facebook.com/pavolhammel.

Foto: Vladimír Yurkovič


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti