Hlavná stránka

>

Správy

>

Problémy s Nicki Minaj mali aj organizátori v Budapešti. Skončí jej turné fiaskom?

Problémy s Nicki Minaj mali aj organizátori v Budapešti. Skončí jej turné fiaskom?

26.02.2019 - 16:30 | Dušan Marko

Piatkový večer mal na bratislavskom Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu patriť veľkej šou americkej raperky Nicki Minaj, ktorá si vďaka svojej prvej návšteve Slovenska vyslúžila obrovskú medializáciu nielen u nás, ale aj vo svete. Na pódiu sa totiž ukázala po takmer piatich hodinách meškania a svoj koncert zrušila. Problémom sa však nevyhli ani ďalšie mestá.


Nikto zrejme nečakal, že bratislavský koncert populárnej raperky dopadne tak neslávne. Koncertné turné The Nicki WRLD Tour už od jeho minuloročného ohlásenia sprevádza jeden problém za druhým. Lístky na severoamerické koncerty, ktoré sa mali konať na jeseň, sa nepredávali podľa predstáv, a tak Nicki Minaj celú šnúru na svojom domácom kontinente zrušila. Americkým fanúšikom síce bolo prisľúbené, že sa turné uskutoční v roku 2019, no faktom je, že doposiaľ žiadne nové termíny pre USA neoznámila.

Iba jedna produkcia

Turné s úplne novou šou k jej albumu Queen, vydanému v auguste 2018, tak odštartovalo až minulý štvrtok v nemeckom Mníchove. A hneď prvý koncert mal niekoľkohodinové meškanie - očakávaná šou začala až o jedenástej večer. Produkcia, ktorá raperku a speváčku na turné sprevádza, pritom mala pred prvým koncertom dostatok času všetko v mníchovskej Olympiahalle pripraviť, a aj tak to nestihla včas. Aj preto Bratislava dopadla ešte horšie. Speváčkin tím nestihol rozložiť scénu a naložiť ju do kamiónov dostatočne včas, aby sa stihla presunúť a postaviť na Slovensku. Výsledkom bolo viac než sedemhodinové meškanie kamiónov, ktoré mali prísť do Bratislavy ako prvé, aby sa pódium mohlo začať stavať.

Je až nepochopiteľné, že tak veľká hviezda má na turné len jednu produkciu - bežnou praxou je, že ak sú viaceré koncerty naplánované dva dni po sebe, v jednom meste sa už pódium stavia, kým v druhom sa ešte len rozkladá. V prípade The Nicki WRLD Tour však po Európe necestujú dve sady kamiónov, a tak sa problémy s meškaním pravdepodobne nevyhnú ani ďalším mestám. Problematické sú najmä všetky tie mestá, kde sa má šou konať hneď na druhý deň po inom koncerte. Patria medzi ne napríklad Kodaň, Štokholm, Paríž, Dublin či Manchester.

Slovensko vo svetových médiách

Bratislavská blamáž svetoznámej raperky mala zaujímavú dohru jednak na sociálnych sieťach, ale aj v médiách. Informácie o zrušenom koncerte razom obleteli celosvetové médiá, čo sa pri žiadnom inom koncerte na Slovensku ešte nikdy nestalo. O nevydarenej show informoval aj prestížny hudobný magazín Billboard, bulvárny portál TMZ, či britský Daily Mail.

Samotná Nicki Minaj sa slovenským fanúšikom ešte v noci po neuskutočnenej šou ospravedlnila aj prostredníctvom Instagramu, kde dokonca prisľúbila, že sa na Slovensko vráti s náhradným koncertom. "Slovensko, milujem ťa tak veľmi a urobím všetko pre to, aby som sa sem vrátila čo najskôr. Myslím, že toto miesto a promotérsky tím neboli pripravení na to, že rapová šou bude vyžadovať takú veľkú produkciu. Riskovali by sme, že niekto bude zranený, ak by sme začali šou a niečo by počas nej prestalo fungovať," napísala a mnohí jej slovám uverili. Rovnako ako keď na pódiu tvrdila, že štadión, ktorý hostil hokejové majstrovstvá sveta či koncerty Beyoncé alebo kapely Rammstein, pre jej šou nemá dosť elektriny.

Prečítajte si: Nicki Minaj sa ukázala na 15 minút. Koncert po štyroch hodinách čakania zrušila

Klamstvá a ignorácia?

Dnes by ste spomínaný príspevok na instagramovom profile raperky hľadali márne. Ešte počas víkendu ho totiž zmazala na jej sociálnych sieťach nenájdete ani žiadnu inú zmienku o neuskutočnenom slovenskom koncertei. Nicki Minaj, respektíve niekto z jej tímu, zrejme príspevok vymazala aj preto, že sa pod ním rýchlo začali množiť stovky komentárov o tom, ako to v piatok večer naozaj bolo.

K situácii sa okrem iných vyjadrila aj slovenská raperka Aless, ktorej komentár pod pôvodným príspevkom nielenže vymazali, no dokonca si ju zahraničná kolegyňa na Instagrame úplne zablokovala. "Sklamanie. Toto nebolo fér. Ľudia na Slovensku ťa milovali, no ty si ich v priebehu pár hodín všetkých stratila. Nestalo sa to kvôli technickým problémom, ale pre spôsob, akým si celú situáciu vysvetlila. Lož má krátke nohy," napísala jej Aless. Ani zďaleka však nešlo o jediný komentár, ktorý zmizol, prípadne bol jeho užívateľ na profile známej raperky zablokovaný.

Pohľad na nevydarený večer zo strany organizátorov priniesol ešte v nedeľu portál a Youtube kanál RukaHore prostredníctvom rozhovoru s jedným zo zamestnacov slovenskej agentúry XL Promotion. Vo videu, ktoré má za dva dni od zverejnenia 243-tisíc pozretí a dostalo sa už na druhé miesto slovenského rebríčka Youtube trending, Andrej Kratochvíl pripustil možnosť, že americký manažment speváčky mal  celý slovenský koncert "v paži".

Už predtým sa v internetových diskusiách začali objavovať názory, či Minaj bratislavský koncert nezrušila aj preto, že kapacitu haly nenaplnila ani z polovice. O tom, aký je stav predaných lístkov, však bol podľa Kratochvíla americký manažment informovaný na dennej báze. Dokonca na poslednú chvíľu musela agentúra kupovať obrovské čierne plachty, lebo raperkin manažér požadoval, aby boli prázdne miesta zakryté.

"Mala problém s tým, že to turné nie je vypredané. My sme tam zakrývali celé sektory, ktoré boli voľné, a časť ľudí sme museli presadiť do lepších sektorov. Bola to požiadavka jej manažmentu, nakoľko ona nemôže vidieť, že ten štadión nie je vypredaný," prezradil zástupca agentúry XL Promotion pre RukaHore. V telefonáte po koncerte aj pre Hudba.sk uviedol, že Nicki by podľa jej manažmentu mala depresie, ak by videla poloprázdnu halu.

Problémy aj v Budapešti

Najväčším problémom bratislavského koncertu však ale nepochybne bolo najmä spomínané meškanie kamiónov, ktoré v podstate znemožnilo to, aby sa technicky náročná výstavba pódia stihla dokončiť. "Každý, kto má úsudok, si dokáže zrátať, že keď o desiatej večer poriadne nestáli ani svetlá, tak tam ešte musí prebehnúť zvuková skúška a iné veci, bez ktorých to fungovať nemôže," uviedol Andrej Kratochvíl, ktorý prezradil aj to, že samotná Nicki Minaj do haly prišla až okolo 22:30. 

Aj včera v Budapešti zažívali fanúšikovia a najmä organizátori krušné chvíle. Ešte počas dna informovali o preložení šou z 19:30 na 21:00, teda rovnako ako v piatok večer v Bratislave. Problémom bolo opäť meškanie kamiónov, ktoré mali priviezť techniku z Poľska, kde Nicki spievala predchádzajúci večer. Dlhé hodiny nebolo jasné, či koncert v maďarskej metropole nedopadne ako slovenský, keďže po deviatej hodine večer ešte len vchádzali tisícky ľudí do haly. Na rozdiel od bratislavského koncertu však išlo o vypredanú šou. Minaj by si teda poriadne zavarila, ak by svojich fanúšikov opäť poslala domov. Koncert napokon odštartoval až okolo pol jedenástej večer. Podľa videí pódium nie je ničím výnimočným, čo by bratislavský zimák ešte nezažil. 

Obviňovať však z nevydareného bratislavského večera samotnú Nicki Minaj, je tak trochu zbytočné. Príprava pódia a komunikácia s lokálnym usporiadateľom sú totiž veci, ktoré ona ako interpretka zrejme vôbec nerieši a necháva ich na svoj manažment. Podľa Kratochvíla dokonca po príchode do haly ani netušila, v akom meste sa vlastne nachádza. Ak ju teda ľudia z jej vlastnej produkcie oklamali a dostala od nich informáciu o tom, že chyba je na strane slovenského organizátora, bola to v čase zrušenia koncertu jediná verzia, ktorou disponovala.

Pri jednorazovom fiasku sa samozrejme dá pochopiť, že v prvom rade dôverovala ľuďom, s ktorými pracuje na dennej báze. Ak sa však niekoľkohodinové meškania budú opakovať i naďalej, prípadne sa počas turné prihodí ďalší zrušený koncert, určite sa jej dôvera k chaoticky vedenému tímu otrasie podstatne viac. Ďalšie problémy by totiž povesť najúspešnejšej raperky súčasnosti vážne poškodili nielen u koncertných promotérov, ale najmä u jej fanúšikov. Navyše ďalšia negatívna medializácia turné by znamenala možno ešte väčšie depresie ako pohľad na poloprázdnu halu.

Autor: Dušan Marko
Foto: PR / XL Promotion


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti