Hlavná stránka

>

Správy

>

19-ročný spevák Rasty: Kvôli tejto skladbe ho prirovnávajú k Haberovi!

19-ročný spevák Rasty: Kvôli tejto skladbe ho prirovnávajú k Haberovi!

26.03.2013 - 13:20 | redakcia

Je presne o 31 rokov mladší, je to tiež Slovák, a aj napriek tomu, že ešte nebol na svete, keď známy porotca v roku 1991 získal Zlatého slávika, začína sa o Rastislavovi Struhárovi z Partizánského stále častejšie hovoriť ako o mladom Haberovi. Vypočujte si singel Kalendár, v ktorom je jeho inšpirácia spolu s talentom úplne zrejmá.


Maturant Rastislav Struhár vydáva pod pseudonymom Rasty debutový singel, ktorý mu pri troche šťastia môže priniesť prvé veľké úspechy. Názov skladby je Kalendár a o jej produkciu sa postaral Juraj Kupec (P. Cmorik, No Name, J. Kirschner, Money Factor...) spoločne s ďalšími známymi hudobníkmi a textármi Mirom Jurikom a Mariánom Brezánim.

Istá podoba sa nájde vo výzore aj vo farbe hlasu, no najmä hudobný štýl a prejav mladého speváka vedie mnohých poslucháčov k tomu, že si pri vypočutí singla spomenú na rockové hity Paľa Haberu a kapely Team. "Dostal som veľa ohlasov, že spievam ako mladý Habera. Zo začiatku som bol v rozpakoch, pretože mi ani nenapadlo sa s ním zrovnávať. Ale veľmi mi to polichotilo," priznáva skromne Rasty.

Pred SuperStar uprednostnil dokončenie školy

Na mieste je teda otázka, či sa nechcel s Haberom aj stretnúť a ukázať mu svoj talent v SuperStar. "Samozrejme, že ma to lákalo, ako každého mladého človeka, ktorý spieva. No niekedy nemáte štastie," hovorí sympatický mladík, čím zrejme naráža na fakt, že práve tento rok končí strednú školu.

Ako hovorí, chce ju mať čím skôr za sebou, čo by v prípade účasti v SuperStar nebolo možné. Hoci ho škola nebaví, nechcel dopadnúť ako niektorí účastníci speváckych súťaží, ktorí pre svojich 15 minút slávy obetujú všetko a nevyjde im to. "Študujem odbor Grafik digitálnych médií v Bánovciach nad Bebravou. Konečne je tu maturitný ročník, lebo tento odbor ma moc nebavil. Po maturite sa začnem venovať tomu, čo ma naozaj baví a čo je môj životný ciel - hudba a spievanie. A veľmi uvažujem o štúdiu na konzervatóriu v Prahe," dodal talentovaný spevák.

Pesnička Kalendár by sa mala v najbližších dňoch objaviť ako novinka v regionálnom rádiu Beta. Čo myslíte, má s týmto štýlom šancu aj vo väčších rádiách?


Informácie pre Hudba.sk poskytol Petr Sirotek, manažér speváka.

Foto: Rastyho archív / Ján dreamwolf Vlk - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti