Hlavná stránka

>

Správy

>

Dalibor Janda napriek dôchodkovému veku neplánuje ukončiť kariéru

Dalibor Janda napriek dôchodkovému veku neplánuje ukončiť kariéru

26.03.2016 - 16:00 | redakcia

Český spevák Dalibor Janda, ktorý v pondelok oslávil 63. narodeniny, napriek dôchodkovému veku neplánuje zavesiť kariéru na klinec. "Pokiaľ lekári vynájdu výmenu niektorých častí tela, určite by som rád vystupoval ďalších sto rokov," priblížil obľúbený spevák pre portál iDnes.cz.


Ako však doplnil, koncerty si už vyberá a vyhovuje mu, keď vystupuje najviac päťkrát za mesiac. "Potom sa na to skutočne teším. Som pripravený, oddýchnutý. Práve toto ľudia ocenia a sú spokojní. To je pre mňa najdôležitejšie," uviedol. Spevák taktiež prezradil, že od tohto mesiaca začína poberať starobný dôchodok. Pri jeho vybavovaní sa mu pritom stala vtipná príhoda.

"Volal som kvôli tomu na úrady, či mi vôbec nejaký dôchodok dajú. Pani ale mala pocit, že si z nej niekto robí srandu. Pýtala sa ma: 'Vy ste Dalibor Janda, ten spevák?' A ja na to: 'Áno. To je nejaký problém?' Ona si, bohužiaľ, myslela, že volá niekto z bulváru či z nejakého rádia a robí si z nej srandu. Preto mi nemilosrdne zložila. Takže vlastne o svojom dôchodku neviem vôbec nič," priznal.

Napriek tomu pribúdajúce roky pridávajú spevákovi aj vrásky na čele. "Vždy som sa strašne tešil na prvý jarný deň. Bude jar, oslava, narodeniny. Teraz už je to také smutné. Keď mi niekto blahoželá, tak sa mi hrnú slzy do očí a ako hovoril Vlasta Burian 'Dych mi zlyháva'. Takže teraz sa už teším len na tú jar. A na žúry už veľmi nie som. To bývavalo," povedal Janda, ktorý narodeniny oslávil s rodinou a plánuje ešte aj malú oslavu s kapelou. Ako tiež uviedol, teší sa, že v budúcnosti bude mať jeho dcéra Jiřina vlastné koncerty, na ktorých on bude vystupovať ako hosť.

Dalibor Janda sa narodil v českom meste Hranice v okrese Přerov. Hudobnú kariéru odštartoval koncom 70. rokov, vrchol zažil v 80. rokoch. Debutový album s názvvom Hurikán vydal až v roku 1985, no dnes má na svojom konte celkovo dvadsať albumov. K jeho najväčším hitom patria skladby Hurikán, Kde jsi, Padá hvězda, Vchází bez vyzvání, Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér alebo Oheň, voda, vítr. V rokoch 1986, 1987 a 1988 získal ocenenie Zlatý slávik.


Zdroj: SITA (iDnes.cz, archív)
Foto: Igor Daniš - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti