Hlavná stránka

>

Správy

>

Emma Drobná predstaví úspešný debut na svojom prvom turné

Emma Drobná predstaví úspešný debut na svojom prvom turné

26.03.2018 - 15:10 | redakcia

Emma Drobná po víťazstve v SuperStar dobyla slovenský éter s debutovým singlom Smile, následne zabodovala na Slovensku i v Čechách s ďalším hitom Words, hviezdila v televíznych šou Tvoja tvár znie povedome a Let's Dance, a napokon presvedčila fanúšikov aj kritikov albumom You Should Know. Ďalšou métou je koncertné turné.


Aktualizácia (29.3.): Speváčka sa rozhodla celé turné, pôvodne naplánované na mesiac apríl, presunúť na jeseň. Informovala o tom na svojom Instagrame.

Viac info aj TUEmma Drobná presúva svoje prvé koncertné turné na jeseň

Album You Should Know vydala Emma Drobná v novembri minulého roka. Dodnes naň žne pozitívne ohlasy u fanúšikov, ale i z úst hudobných kritikov a médií na Slovensku aj v Čechách. "Emma Drobná to zvládla. Na debute You Should Know má bystrý pop i rádiový megahit. Pred dvoma rokmi sme jej fandili v televíznej šou, kde jej zaujímavá osobnosť čnela nad všetkými 'superstárskymi' stereotypmi. Dosť už bolo hviezd SuperStar, ktoré premárnili svoj talent. You Should Know svojou autorskou a produkčnou bystrosťou, neopočúvanosťou Emminho hlasu i závanom absolútnej tvorivej slobody naznačuje, že Drobná ich rady snáď nerozšíri," napísal o prvom autorskom albume talentovanej speváčky Josef Martínek z portálu Musicserver.cz.

Nahrávka zaujala aj našu redaktorku Marínu Valentovičovú, ktorá v recenzii napísala: "Emma Drobná na hudobnú scénu vykročila energickým krokom s vyváženou nahrávkou, ktorou môže teoreticky zaujať aj za hranicami. Na to by však potrebovala viac než len kvalitne vyprodukované popové pesničky, keďže konkurencia je obrovská. Ak bude mať šťastie a správnych ľudí okolo seba, možno nás prekvapí exportom za hranice... Čas ukáže, kam sa bude ďalej posúvať, isté však je, že SuperStar má vďaka nej bod k dobru. Podarilo sa jej nájsť speváčku, ktorá už na svojom debute potvrdzuje, že dokáže plávať vo vodách súčasnej popovej hudby."


Album, ktorý vyšiel 3. novembra 2017 vo vydavateľstve Warner Music, sa rodil v Emminom domovskom nahrávacom štúdiu Creative Music House. CD prináša dvanásť skladieb, ktoré vznikli pod taktovkou speváčkiných producentov Petra Grausa a Tomáša Zubáka v spolupráci s mladými talentovanými producentskými objavmi Oliverom Žilákom a Adriánom Líškom. Slovenské turné k albumu You Should Know Emma odštartuje 12. apríla v Prešove a ukončí ho 25. apríla v Bratislave. Fanúšikovia v Českej republike sa môžu tešiť na jediný koncert v Prahe, ktorý jarnú šnúru uzavrie 30. apríla.

"Mám veľkú radosť, že na album prichádzajú také pozitívne ohlasy. Veľmi sa teším, že môžem na koncertoch spievať vlastné skladby a že ich už túto jar predstavíme fanúšikom naživo v novom koncertnom programe. Všetkých srdečne pozývam!" odkazuje svojim priaznivcom Emma Drobná, ktorá v týchto dňoch posiela do rádií ďalší singel. Tentokrát však nejde o jej vlastnú pieseň, ale o coververziu skladby Taste the Feeling, ktorá vznikla v roku 2016 ako hymna Coca Coly pre európsky futbalový šampionát a pôvodne ju nahrali Avicii so spevákom Conradom Sewellom. Emma ju prespievala pre novú reklamnú kampaň Coca Coly, ktorá je zároveň hlavným partnerom jej jarných koncertov.

Termíny a miesta prvého turné Emmy Drobnej:

12. 4. - Prešov, Odborový dom kultúry
13. 4. - Košice, Kasárne Kulturpark
14. 4. - Nové Mesto nad Váhom, Za rampami
19. 4. - Banská Bystrica, Ministry of Fun
20. 4. - Žilina, Eventhouse
21. 4. - Trenčín, Piano
25. 4. - Bratislava, Majestic Music Club
30. 4. - Praha, Lucerna Music Bar

O nových termínoch koncertov budeme informovať, keď budú potvrdené.

Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa dozviete na Facebook stránke Emmy Drobnej.

Foto: Warner Music


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti