Hlavná stránka

>

Správy

>

Adam Ďurica odštartoval akustické turné s hosťami a ohlásil jesenné pokračovanie

Adam Ďurica odštartoval akustické turné s hosťami a ohlásil jesenné pokračovanie

26.03.2019 - 12:00 | redakcia

Očakávané turné Adama Ďuricu a jeho hostí odštartovalo v pondelok večer v Žiline. V apríli je na programe ešte ďalších šesť koncertov, no už teraz je jasné, že turné bude pokračovať. Spevák totiž zverejnil termíny jesenných koncertov, ktorá sa takisto uskutočnia v siedmich mestách.


Adam Ďurica pred začiatkom turné avizoval, že akustická podoba jeho piesní bude pre návštevníkov koncertov jedinečným hudobným zážitkom. Ako prví sa o tom mohli presvedčiť fanúšikovia vo vypredanom žilinskom Dome odborov, ktorého sála bola plná ľudí všetkých vekových kategórií.

"Koncert dopadol nad moje očakávania, lepší štart turné som si ani nemohol želať. V Žiline bola od prvého tónu perfektná atmosféra a žilinské publikum nádherne spievalo. Musím povedať, že si veľmi užívam takú inú, intímnejšiu atmosféru, ktorá je na týchto akustických koncertoch, pretože mám pocit, že som k divákom o čosi bližšie a ten kontakt s nimi je oveľa viac cítiť. Už sa neviem dočkať ďalších koncertov a jesennej časti," vyjadril Adam svoje bezprostredné pocity po prvom koncerte.

TIP: Prečítajte si náš aktuálny rozhovor s Adamom Ďuricom

Napriek tomu, že išlo o prvé vystúpenie s novými aranžmánmi piesní, bolo vidieť, že hudobníci sú výborne zohratí a majú už za sebou množstvo spoločných vystúpení. Bez problémov do programu zapadli aj hostia - gitarista Peter Bič a speváčka Viktória Vargová z kapely Peter Bič Project, s ktorou Adam v závere minulého roka odohral koncerty Veselo a spolu. Karmen Pál-Baláž zase s Adamom spolupracovala na jej nedávnom singli Anjel a riešia spolu aj ďalšie hudobné projekty.

Po koncerte sa spevák aj jeho hostia venovali svojim fanúšikom, ktorí trpezlivo stáli v rade, aby sa mohli odfotiť a odniesť si domov autogram. Adamove populárne skladby a nezabudnuteľnú atmosféru akustických koncertov si najbližšie môžete vychutnať už 2. apríla v Lučenci.

Adam Ďurica v Žiline, 25.3.2019Viac fotiek z prvého koncertu akustického turné Adama Ďuricu

Pre veľký záujem pôjde za fanúšikmi aj na jeseň

Takmer všetky jarné koncerty sú už vypredané, a práve veľký záujem o akustické turné Ďuricu presvedčil, aby pripravil aj jeho jesennú časť. "K tomu, že turné budeme predlžovať aj na jeseň, sme sa dostali veľmi spontánne a prirodzene. Už od prvého týždňa ako sme spustil predaj koncertov, mi ľudia začali písať, že by strašne chceli vidieť tento program aj v ich meste a prakticky nám píšu doteraz. Čiže som vypočul ich želania a rozhodol som sa toto turné predlžiť aj o jesennú časť," vysvetľuje spevák.

Adama Ďuricu s kapelou budú na jeseň, rovnako ako teraz na jar, sprevádzať zaujímaví hudobní hostia, ku ktorým má blízky vzťah a to nielen po hudobnej, ale aj po ľudskej stránke. Aj preto sa môžu diváci tešiť na priateľskú, až rodinnú atmosféru. Na jarných koncertoch sa okrem hostí žilinského koncertu objaví v niektorých mestách aj Sima Martausová. Koho si Adam na pódium pozve v jeseni, zostáva nateraz prekvapením. Vstupenky na jarnú, ale už aj jesennú sériu koncertov kúpite v sieti Predpredaj.sk.

Akustické turné Adam Ďurica a hostia

Jarná časť:


25. 3. - Žilina, Dom odborov **
2. 4. - Lučenec, kino Apollo **
3. 4. - Zvolen, Dom kultúry Podborová ◊
4. 4. - Nitra, Klub Nájomná jednotka 210 **
5. 4. - Trenčín, Piano Club **
6. 4. - Prešov, Kino Scala ◊ - vypredané
7. 4. - Martin, Kino Strojár ◊

** hostia: Peter Bič a Viktória Vargová (Peter Bič Project) + Karmen Pál-Baláž
◊  hosť: Sima Martausová

Jesenná časť:

24. 10. - Brno, Radost Concert Hall
25. 10. - Senica, MsKS
26. 10. - Žiar nad Hronom, Hlavná sála MsKC
27. 10. - Košice, Kino Slovan - Historická radnica
28. 10. - Poprad, Dom kultúry
29. 10. - Rožňava, Mestské divadlo Actores
6. 11. - Bratislava, Ateliér Babylon

Vstupenky:  


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Patrik Dorčík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti