Hlavná stránka

>

Správy

>

The Voice Česko Slovensko: Pozrite si to najlepšie z vyraďovacej fázy K.O.

The Voice Česko Slovensko: Pozrite si to najlepšie z vyraďovacej fázy K.O.

26.04.2019 - 16:30 | Dušan Marko

Už je to nejaký ten týždeň, odkedy odštartovala tretia séria speváckej šou The Voice Česko Slovensko. Druhá fáza s veľavravným názvom K.O. značne zredukovala počet súťažiacich a priniesla množstvo skvelých výkonov. Pozrite si tie, ktoré nás zaujali najviac.


Spevácka súťaž The Voice patrí vo svete medzi momentálne najúspešnejšie televízne šou. Napriek tomu, že sa tento projekt v našich končinách nikdy netešil takému úspechu ako napríklad v Nemecku, Veľkej Británii či USA, stále ide o skvelý odrazový mostík pre talentovaných spevákov. Niekedy pritom platí, že ani nie je dôležité vyhrať. Postačí, ak súťažiaci svojím zjavom, charizmou a talentom očarí niekoho, kto mu podá pomocnú ruku. Skvelým príkladom je speváčka Veronika Strapková, ktorá skúsila šťastie v prvej česko-slovenskej sérii tohto programu. Tam svojho kouča Majka Spirita zaujala natoľko, že jej pomáha dodnes, a dokonca spolu naspievali niekoľko skladieb.

V aktuálnej sérii v ostatných týždňoch prebehla fáza K.O., v ktorej si porotcovia museli okresať svoje tímy na šesť súťažiacich. V ďalšej časti zvanej Súboj sa súťažiaci postavia proti sebe a v "dueloch" zabojujú o postup do živých kôl. Tu už budú s výberom finalistov jednotlivým porotcom pomáhať Zuzana Plačková, Emma Drobná, Tereza Mašková či Zorka Hejdová.

Viktoriya Michshenko - This World

Talentovanej rodáčke z Kazachstanu sa podarilo zaujať už počas výberov na slepo. Pre svoje druhé vystúpenie si vybrala skladbu This World od belgickej hviezdy Selah Sue a hoci aj túto skladbu zaspievala výborne, na postup to nestačilo. Vďaka svojim speváckym kvalitám a neprehliadnuteľnému imidž sa však môže zaradiť do tej skupiny súťažiacich, ktorým sa podarí preraziť aj bez lepšieho umiestnenia v televíznej šou.


Kristína Debnárová - Feeling Good

Sú vám hlas a tvár Kristíny Debnárovej povedomé? Počas výberov naslepo síce zostala relatívne nepovšimnutá, no nejde o žiadneho nováčika. V roku 2013 to skúšala v SuperStar, kde sa prebojovala až do šiesteho finálového kola a celkovo v súťaži obsadila 7. miesto. Tentokrát sa jej síce nepodarilo prebojovať ani do živých prenosov, no od čias SuperStar sa jej prezentácia posunula o niekoľko krokov dopredu. V rámci K.O. to Kristína skúsila s dobre známou piesňou Feeling Good, ktorú preslávila Nina Simone, a rozhodne nešlo o výkon, za ktorý by sa musela hanbiť.


Adela Husárová - I'm Goin' Down

O niečo viac šťastia mala Adela Husárová, ktorá svojho kouča Vojtěcha Dyka presvedčila o tom, že si postup do súbojov zaslúži. Pred štvoricou porotcov zabodovala mimoriadne presvedčivím výkonom so songom I'm Goin' Down od Mary J. Blige. Bolo skutočne vidieť, že Adela si svoje vystúpenie užíva a to je zrejme jeden z dôvodov jej úspechu.


Eliška Urbanová - Always Remember Us This Way

Zlý výber skladby v talentovej šou už neraz dokázal pochovať aj jasných favoritov na víťazstvo. To však rozhodne nie je prípad Elišky Urbanovej, ktorá zabodovala s nahrávkou Always Remember Us This Way z minuloročného filmového hitu Zrodila sa hviezda. Málokto by si zrejme na skladby od Lady Gaga trúfol, no 22-ročná speváčka dokázala, že aj napriek mladému veku disponuje obrovským hlasom.

 
Daniel Kapitán - When I Was Your Man

Pri pohľade na nenápadného Daniela Kapitána by zrejme nikto neočakával, že pôjde o adepta na celkové víťazstvo speváckej šou. Daniel, ktorému hudba pomáha v boji s psychickou chorobou, sa pri výberoch naslepo pridal do tímu rapera Kaliho a zjavne urobil dobre. Vďaka skladbe When I Was Your Man od Bruna Marsa sa mu totiž podarilo prebojovať aj do ďalšej fázy The Voice. 


Diana Kalashová - Writing's On The Wall

Už počas výberov naslepo sa medzi najväčších favoritov tretej série The Voice Česko Slovensko zaradila Diana Kalashová. Len 17-ročná speváčka presne vie, ako pracovať so svojím hlasom, čo potvrdila aj v bondovskej piesni Sama Smitha. Veľkým plusom je v jej prípade aj prirodzená krása. Kali by spravil obrovskú chybu, ak by Dianu nenechal postúpiť ďalej, pretože práve ona mu možno túto sezónu pomôže vyhrať.


Laura Wengová - Perfect

Lauru si možno pamätáte z Česko Slovensko má talent, kde na seba upozornila s dievčenskou skupinou Forsomeone. Ako už býva zvykom, dievčatá sa medzičasom vybrali na sólovú dráhu, čo teraz skúša aj 24-ročná Laura. Výborné vystúpenie s hitom Perfect od Eda Sheerana talentovanej Slovenke zabezpečilo postup do súbojov.


Adriana Bessogonov - Rise Like a Phoenix

Pomerne netradičným výberom skladby zaujala Adriana Bessogonov, ktorá si zaspievala pieseň Rise Like a Phoenix o rakúskej Conchity Wurst. Len 16-ročná študentka herectva sa o priazeň Pepu Vojteka bude uchádzať aj v ďalšom kole. Ak bude jej výkon v súbojoch aspoň taký dobrý ako tento, určite má veľkú šancu dotiahnuť to až do živých prenosov.


Ladislav Korbel - I Don't Want to Miss a Thing

Z postupu sa nateraz môže tešiť aj Ladislav Korbel, ktorý zabodoval s megahitom I Don't Want to Miss a Thing od skupiny Aerosmith. Porovnávať jeho vystúpenie s originálom zrejme nie je na mieste, no určite by sa nemusel hanbiť, ani ak by v porote sedel sám Steven Tyler, ktorý tento song naspieval.


John Boyd – Too Close

Jednou z výhod The Voice je, že na rozdiel od SuperStar otvára dvere oveľa širšiemu spektru súťažiacich, najmä čo sa týka veku. Túto príležitosť využil aj 52-ročný rodák zo Škótska, ktorý sa hudbe venuje už od svojich troch rokov. V inom tíme by možno John ďalej nepostúpil, no Pepu Vojteka vystúpenie s pesničkou Too Close, ktorú zaspieval omnoho rockovejšie ako v origináli jej autor Alex Clare, zaujalo natoľko, že ho posunul do ďalšieho kola. 


Michaela Husárová - Unikát

Skvelú voľbu pri výbere súťažného songu mala aj Michaela Husárová. Na rozdiel od zvyšku svojich konkurentov siahla po slovenskej skladbe Unikát. Pre 24-ročnú Slovenku to určite nebolo jednoduché, nakoľko jej vystúpenie zo zákulisia sledovala aj samotná Mária Čírová. Michaela však akékoľvek známky stresu nechala mimo pódia a podarilo sa jej prebojovať do ďalšieho kola.


Lucie Večeřová - Lost On You

Devätnásťročná študentka z Prahy pôsobí vďaka svojej mimoriadne presvedčivej prezentácii ako oveľa vyspelejšia a skúsenejšia hudobníčka. Jej vystúpenie patrilo jednoznačne medzi to najlepšie, čo prvá vyraďovacia fáza aktuálnej série The Voice priniesla. Nielen v tíme Jany Kirschner zrejme pôjde o najväčšieho favorita, ktorý má dobre našliapnuté na úplné víťazstvo. 


The Voice Česko Slovensko pokračuje spomínanými súbojmi už tento víkend. Šou môžete sledovať každú nedeľu o 20:30 na Markíze a Nove.

Autor: Dušan Marko
Foto: Facebook.com/TheVoiceCeskoSlovensko (koláž Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti