Hlavná stránka

>

Správy

>

Srbský EXIT festival v júli privíta svetové hviezdy a tisícky fanúšikov

Srbský EXIT festival v júli privíta svetové hviezdy a tisícky fanúšikov

26.04.2021 - 15:30 | redakcia

Vďaka veľmi úspešnému priebehu očkovania v Srbsku sa v lete festival EXIT môže uskutočniť. Potvrdil to starosta mesta Novi Sad Miloš Vučević. Fanúšikovia nielen elektronickej hudby sa už teraz môžu tešiť na hviezdy ako David Guetta, DJ Snake, Tyga, Eric Prydz b2b Four Tet, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Solomun, Paul Van Dyk, Boris Brejcha či Metronomy.


Festival sa uskutoční v srbskom meste Novi Sad od 8. do 11. júla a organizátori čoskoro zverejnia ďalšie mená. Vstup na EXIT festival bude umožnený všetkým zaočkovaným a osobám s preukázanou prítomnosťou protilátok. Aby bol festival prístupný všetkým, ostatní festivaloví návštevníci sa budú môcť pred vstupom otestovať antigénovým testom.

Už v súčasnosti je možné do Srbska cestovať s negatívnym PCR testom, očakáva sa, že od júna testovanie pri vstupe do krajiny nebude požadované vôbec. V Srbsku môžu v súčasnej dobe o očkovanie požiadať a byť zaočkovaní aj cudzinci.

Lístky na festival je možné zakúpiť si aj v slovenskej sieti Predpredaj.sk.


"Sme nadšení z tejto novinky, z možnosti konečne osláviť život spolu s publikom z celého sveta! Ak zoberieme do úvahy starosti, ktorým čelíme už viac ako rok, už teraz cítime, že veľký tresk pozitívnej energie vytvorí novú dimenziu festivalového zážitku a tohtoročný EXIT sa tak stane jedinečným v jeho histórii," uviedol Dušan Kovačević, zakladateľ a generálny riaditeľ festivalu EXIT. Zatiaľ nie je jasné, ako a či bude obmedzená kapacita festivalu. O tom bude rozhodnuté v nasledujúcich týždňoch podľa vývoja pandemickej situácie v Európe.

EXIT festival patrí už dlhé roky medzi najväčšie a najlepšie hodnotené európske festivaly. Bol založený v roku 2000 v University Parku ako študentské hnutie za mier a slobodu v Srbsku a na Balkáne. Za ostatných 20 rokov sa rozrástol na jeden z najvýznamnejších hudobných festivalov na svete. Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania - unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Nachádza sa na brehu Dunaja v Novom Sade, necelých 100 km od srbského hlavného mesta Belehradu.

EXIT je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien. Doteraz ho navštívili vyše tri milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý každoročne navštevuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov - od rocku, popu, punku či metalu až po reggae, disco, indie, hip-hop, techno, grime, dubstep a mnoho ďalšieho. Lineup každoročne ponúka stovky umelcov na viac ako 40 pódiách a hudobných zónach. 

Vstupenky:  

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti