Hlavná stránka

>

Správy

>

Na Žákovic Open vystúpi Jana Kirschner, Vidiek, Polemic i Para

Na Žákovic Open vystúpi Jana Kirschner, Vidiek, Polemic i Para

26.05.2012 - 12:02 | redakcia

Na letnom hudobnom festivale Kozel Žákovic Open, ktorý sa bude konať 27. a 28. júla v Trenčianskych Bohuslaviciach, vystúpi ako hlavná hviezda speváčka Jana Kirschner. Predstavia sa aj ďalšie žiadané slovenské kapely ako Vidiek, Polemic, Para, Hex alebo Chiki Liki Tu-a. Svoj nový album príde predstaviť stálica jazzovej scény Peter Lipa.


Prípravy festivalu Kozel Žákovic Open 2012 naberajú na obrátkach. Aj keď sa to všetko spustí v Trenčianskych Bohuslaviciach až koncom júla, už teraz je lineup takmer kompletný. Oproti minulému roku, kedy sa na festivale objavili Arrested Development, sa aktuálny ročník sústredí špeciálne na domácu kvalitu.

"Vyšlo to tak, že je to vlastne na tých slovenských kapelách postavené. Uvidíme, ako sa ľudia budú tešiť. Mám pocit, že sme tam tento rok dali tie kapely, ktoré najviac rezonovali za všetky tie ročníky. Či je to Polemic alebo Vidiek, ktoré mali velikánske krásne koncerty. Teraz sa budem tešiť, že to budeme mať takto všetko pokope," povedal riaditeľ festivalu Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Žákovic Open vždy charakterizovali prívlastky ako rodinná atmosféra, kamaráti, spriatelené skupiny. Dôležitý je ale aj názor fanúšikov, ktorí už vedia, ako si vydupať a dostať na festivalové pódium do Trenčianskych Bohuslavíc svojich obľúbencov. Tento rok boli aktívni tí, ktorí chcú vidieť skupinu Para.

"Už vídavam na všelijakých tých našich fórach, že minulý rok nehrala kapela Para. Ľudia boli nešťastní, že prečo tam Para nehrá, že patrí k festivalu. Hovoríme o festivale, že má takú rodinnú atmosféru a do tej dedinky, kde sa koná, táto atmosféra patrí. K rodine patria priatelia a kapela Para, ktorá tento rok bude hrať, to sú naši veľkí kamaráti. Ich koncerty na Žákovici sú vždy perfektné," uviedol Yxo.

Doteraz bolo tajomstvom, že na Kozel Žákovic Open vystúpi aj Jana Kirschner. "Zhodou okolností sme kamaráti s Jankou, aj s členmi jej kapely. Myslím, že sa u nás predtým dobre cítili. A tak som zavolal Jožkovi Šebovi a spýtal sa, či by Janka neprišla. Dal s ňou drobnú konzultáciu a povedali, že by veľmi radi prišli, lebo majú festival radi a veľa im hovorí," dodal organizátor festivalu, ktorý si na festivale opäť aj zahrá. Skupina Hex, v ktorej hrá na basgitaru, na Žákovici nesmie chýbať.

Výdatnou posilou bude aj Peter Lipa, ktorý nedávno vydal nový štúdiový album 68, veselá banda Cpt. Slice, Slobodná Európa s novým albumom, Zóna A alebo Chiki Liki Tu-a. K hudobným vystúpeniam po novom pribudne aj divadlo a besedy.

Permanentky na Kozel Žákovic Open 2012 sa v súčasnosti predávajú za 18 eur. Od júna až do začiatku festivalu bude stáť dvojdňová vstupenka 20 eur, na mieste to bude 25 eur.

Redakciu Hudba.sk informovala Maca Schmidtová, PR manažérka festivalu. Viac na www.zakovicopen.sk.

Foto: Igor Daniš (archív Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti