Po minuloročnom R&B experimente Sweetiest Pie, v ktorom Dua Lipa sprevádzala raperku Megan Thee Stallion, prináša britská popová hviezda nový tanečný hit, ktorému v lete asi len ťažko unikneme. Ako je už u nej zvykom, Dance The Night, ktorá je ústrednou piesňou z filmu Barbie s Margot Robbie a Ryanom Goslingom v hlavných úlohách, vkusne a sviežo odkazuje na hudbu posledných dekád 20. storočia.

Iskrivá novinka, ktorej dominuje do tanca vyzývajúca rytmika a sláky na štýl Jamiroquai, je ako stvorená na diskotéky pod holým nebom. "Pozri, ako tancujem, tancujem celú noc. Moje srdce môže horieť, ale na mojej tvári to neuvidíš. Pozri, ako tancujem, tancujem celú noc. Stále udržiavam párty v chode a vyzerám pritom dokonale," spieva Dua Lipa v refréne tanečného singla, ktorý koprodukovali Mark Ronson, Andrew Wyatt a Picard Brothers.

Dance The Night je ich príspevkom na soundtrack filmu Barbie, ktorý režírovala Greta Gerwig. Soundtrack spolu s filmom bude mať premiéru 21. júla. Okrem britskej speváčky sa na sprievodnej hudbe k filmu podieľali aj Charli XCX, Ava Max, Ice Spice, PinkPantheress, Lizzo, Fifty Fifty, The Kid LAROI, Tame Impala a ďalší.

Okrem toho, že Dua Lipa nahrala niekoľko skladieb, ktoré budú súčasťou filmu, si v ňom aj zahrala. Barbie (Margot Robbie) a Kena (Ryan Gosling) na filmovom plátne doplní ako modrovlasá bábiková morská panna. V klipe Dance the Night však túto svoju podobu neukázala, keďže má dosť práce so znovuoživovaním lesku a slávy disco éry.

Pozrite si aj čerstvo zverejnený trailer k filmu Barbie:

Text: Hudba.sk (zdroj: Warner Music)