The Newies je mladá kapela z Bratislavy hrajúca alternatívny rock. Kapela je síce mladá vekom a nová názvom, ale stoja za ňou ostrieľaní a skúsení muzikanti známi z iných úspešných projektov.

Gitaru a tvorbu pesničiek má v sympatickej kapele na starosti Vladimír Goceliak, ktorý už dlhé roky pôsobí v domácej gothic rockovej špičke The Last Days Of Jesus. Na pomoc s basgitarou si zavolal kolegu Tomáša Kratku. Rytmickú sekciu dopĺňa nemenej skúsený bubeník Erik Kraľovič a čerešničkou na torte je sympatická speváčka a frontwoman Lenka Jemalová.

Dnes má premiéru videoklip k ich najnovšiemu singlu Čas bláznivý, ktorý vznikol pod dohľadom šikovného fotografa a režiséra Braňa Vartovníka. Ten režíroval aj predchádzajúce video s názvom Nemám slov. Obe skladby, podobne ako celá tvorba The Newies, vznikli v prestížnom štúdiu Pulp a o mix a master sa postaral majster svojho remesla Matej Turcer

Kto by mal chuť pozrieť si energickú šou The Newies, najbližšie bude mať šancu už budúci piatok 2. júna v príjemnom klube Weranda na petržalskej hrádzi v Bratislave. Spoločnosť im bude robiť punk rockový Parketový Lev na čele s bratmi Hrčkovcami.  

Autor: Tomáš Danišovič