Hlavná stránka

>

Správy

>

Dobrý festival: vyjadrenie organizátora

Dobrý festival: vyjadrenie organizátora

26.06.2012 - 10:02 | redakcia

Víkendový Dobrý festival priniesol veľa kvalitných hudobných zážitkov ale, žiaľ, aj mnohé sklamania z "výkonu" organizátorov. Medzi kritikov sme sa napriek novinárskemu komfortu na festivale zaradili aj my. Nie preto, aby sme si "tiež kopli", veď Dobrý festival podporujeme už niekoľko rokov. Veríme však, že snaha o objektívnu kritiku môže kultúre na Slovensku len pomôcť.


Samozrejme je korektné dať priestor aj druhej strane. Vyjadrenie organizátorov pre Hudba.sk poskytol PR manažér festivalu Edo Kopček.

Dobrý Festival sa po piatich rokoch presunul z prírodného kúpaliska Delňa na amfiteáter, ktorý sa začal rekonštruovať. Z hudobného hľadiska sa na tohtoročnom Dobrom Festivale opäť predstavili skupiny rôznych žánrov. Najväčšou novinkou bola tento rok zmena miesta. Aj napriek riziku, ktoré so sebou každá takáto výrazná zmena prináša, sa organizátori podujali podstúpiť tento risk a prinavrátiť kultúru mesta Prešov tam, kam po dlhé roky neodmysliteľne patrila. Na prešovský amfiteáter v centre mesta.

V rekordne krátkom čase došlo k základným úpravám areálu, ktorý sa nachádzal v havarijnom stave a ktorých realizácia nebola možná oveľa skôr. Lavičky boli zarastené lesom, ten sa musel vyrúbať. Odstránil sa trojmetrový hustý porast, ktorý tu za desať rokov nefunkčnosti objektu vyrástol. Veľkú časť zarastenej plochy musel zrovnať veľký buldozér. Organizátori vyniesli za 6 týždňov prác 120 ton dreveného a 200 ton ďalšieho odpadu. Nanovo sa zapájala nefunkčná elektrina, voda a z bezpečnostných bolo nevyhnutné odstrániť veľké množstvo pôvodných kovových lavičiek. Rekonštrukčné práce na amfiteátri stále pokračujú a v pláne sú ďalšie podujatia.

Dobrý festival svojím presunom zo zabehnutej Delne vrátil kultúru na prešovský amfiteáter a položil základný kameň pre jeho postupnú obnovu. "Veľká vďaka patrí všetkým návštevníkom a účinkujúcim, ktorí napriek ešte stále nie ideálnemu priestoru amfiteátra, vdýchli život tomuto kultúrnemu stánku mesta Prešov po dlhých desiatich rokoch. Aj týmto by som chcel všetkým divákom, fanúšikom a priateľom Dobrého festivalu poďakovať za trpezlivosť, ktorú si museli hlavne v piatok pribaliť so sebou na náš festival a ubezpečiť ich, že každé ďalšie podujatie, ktoré pre nich na našom novozrodenom amfiteátri pripravujeme, bude už iba lepšie a kvalitnejšie," uvádza Miro Tásler z IMT Smile, jeden z organizátorov podujatia.

"Ďakujem tiež všetkým dobrovoľníkom a ľuďom z realizačného teamu festivalu, ktorý sa aj napriek  bojovým podmienkam a šibeničným termínom nevzdali a dopomohli tak bezpečnému a plynulému, aj keď zatiaľ nie úplne ideálnemu, návratu kultúry na prešovský amfík," dodáva pre média Tásler, ktorý sa pustil do tejto neľahkej úlohy.

Ako hodnotíte premiéru Dobrého festivalu na prešovskom amfiteátri vy? Dáte mu po nie príliš zvládnutom ročníku ešte šancu? Fakt je, že hudobný festival s tak pestrou dramaturgiou by v prešovskom regióne citeľne chýbal.

Foto: Vlado Kuric


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti