Hlavná stránka

>

Správy

>

Bude mať Barbora Švidraňová letný hit? V novom klipe je plná energie a optimizmu

Bude mať Barbora Švidraňová letný hit? V novom klipe je plná energie a optimizmu

26.06.2019 - 15:30 | redakcia

Tu a teraz je názov nového optimistického letného singla neprehliadnuteľnej speváčky a herečky Barbory Švidraňovej. Nakrútila k nemu farebný klip plný tanečníkov, z ktorého, rovnako ako z textu piesne, srší radosť zo života a pozitívna energia. Okrem Bratislavy ho nakrúcala aj v Rakúsku a splnila si v ňom veľký sen - jazdu na Cadillacu.


Text piesne Tu a teraz napísala Barbora Švidranová a o hudbu a aranžmán sa postaral jej brat Šimon Švidraň s pomocou Martina Ferenčíka zo skupiny Funkiez. Finálny mix zabezpečil dokončil Andrej Hruška a na mastering sa skladba posielala do amerického Nashvillu. Výsledkom je naozaj svieži a energický singel, ktorý má potenciál stať sa na Slovensku letným hitom.

"Text piesne je z môjho srdca a ja pevne dúfam, že si s radosťou zatancujete na tento ultra pozitívny letný hit. Chcela som, aby bol ďalší singel z mojej sólovej tvorby silno optimistický, plný energie, radosti zo života a lásky. Na prvé počutie je možno text až príliš jednoduchý, ale to bol môj zámer. Pretože v jednoduchosti je krása a hlavne pravda. Každému z nás sa v živote udialo niečo zlé, ale všetko má význam. Všetko nás môže v živote posunúť niekam ďalej, bližšie k tomu, čím naozaj sme. Pokiaľ sa poučíme z chýb, odpustíme a uvedomíme si, že minulosť sa nedá zmeniť, ale to, ako žijeme tu a teraz, áno, tak aj naša budúcnosť bude úspešná a plná nádejí. Treba si plniť sny, vnímať svet naplno, užívať si prítomný okamih," hovorí na margo svojho optimizmu sympatická červenovláska, ktorej to v klipe Tu a teraz naozaj svedčí.


Námet a príbeh videoklipu vyšiel z hlavy samotnej speváčky, réžie vizuálu sa ujal Marco Procházka (Eyemedia) a styling a make-up robila Janka "Topanka" Kočišová. Klip sa nakrúcal najmä v okolí rakúskeho Hainburgu a záverečná scéna vznikla v Bratislave v Mlynici.

"Videoklip je plný skvelých tanečníkov od Miňa Kereša, dovolím si povedať, že nielen mojich kolegov z televíznych šou, ale aj mojich kamarátov - The Pastels a Ladylicious. Videoklip je vizuálne jemne retro ladený, v pastelových farbách, a jazdíme tam na americkom Cadillacu, čím sa mi splnil veľký sen! Režisér ho zohnal od zberateľa veteránov v Bratislave. Bol to úžasne strávený víkend. Bolo to síce náročné, lebo bolo hrozné teplo a nakrúcalo sa všetko vonku, ale tanečníci boli veľmi statoční, perfektne pripravení s dobrou náladou. Tak, ako celý produkčný filmový tím," neskrýva radosť Barbora Švidraňová.

nakrúcanie videoklipu Tu a teraz

Barbora Švidraňová má okrem tvorby so svojou kapelou Basie Frank Band na konte aj dve sólové skladby Príď domov a Máš čas, ktoré vydala po materskej dovolenke. Na hudobnú scénu by podľa vlastných slov chcela priniesť samú seba, a to nielen ako interpretku, ale aj ako autorku vlastných skladieb.

"Verím, že je nad nami niečo viac, niečo, čo nás smeruje k tomu správnemu cieľu, pre každého to môže byť niečo iné, ale pre každého to pravé, čo práve potrebuje na rast. A nie je nič krajšie, ako sa zhlboka nadýchnuť a milovať. Len tak, bez podmienok, bez predsudkov, bez pochybností. Vždy máš na výber, dôležité je, či svoj problém vidíš ako katastrofu a poddáš sa sebaľútosti alebo hnevu, alebo to zoberieš ako výzvu a premeníš ju vo svoj prospech a najvyššie dobro. A potom sa možno začnú diať zázraky samé od seba, aj keď sa hovorí, že náhody neexistujú. Je to taký pekný začarovaný kruh zákonu príťažlivosti. Akú energiu do sveta vyšleš, takú dostaneš," opisuje svoj prístup k životu aj k hudbe Barbora Švidraňová.

Ako dodáva, leto plánuje prežiť prevažne pracovne. Celý júl bude nakrúcať nový seriál, takže sa vracia aj k herectvu.
Jej novinky a aktivity môžete sledovať na stránke www.facebook.com/BASIEsvidranova.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Marco Procházka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti