Hlavná stránka

>

Správy

>

Košické Divadlo hudby vstupuje do novej sezóny štyrmi premiérami

Košické Divadlo hudby vstupuje do novej sezóny štyrmi premiérami

26.09.2017 - 17:30 | redakcia

Už do svojej piatej sezóny vstupuje košické Divadlo hudby, jediné hudobné a muzikálové divadlo pre deti a mládež Slovensku. "Počas predchádzajúcich štyroch sezón sme odohrali skoro štyristo predstavení a mali pätnásť premiér", bilancuje riaditeľ divadelnej sekcie Divadla hudby Michal Kováčik.


"Naša divadelná sekcia pripravila do novej sezóny dve premiéry detských muzikálov, oba autora Miňa Mojžiša. Dvanásteho novembra bude mať v Átrium klube na košickej Terase premiéru Medovníkový domček. Klasickú rozprávku o Janíčkovi, Marienke a ježibabe z domčeka v hlbokom lese sme ale poňali inak, ako ju všetci poznáme," vraví Michal Kováčik.

Hlavný dôraz dali viac na dej pred cestou k domčeku a počas nej ako na to, čo sa udeje u ježibaby. Medovníkový domček bude o tom, ako sa Janíčko a Marienka stratia v lese, pretože si chcú skrátiť cestu cez les a vystúpia o zastávku skôr. "Ich ujo poľovník a stará mama pre nich vymyslia trest, aby už viac nechodili sami po lese. Pošlú po nich vlka a medveďa a v domčeku ich bude čakať ježibaba, v našej verzii to bude prezlečený ujo poľovník," opisuje ďalej Michal Kováčik, pre ktorého bude Medovníkový domček jeho prvou samostatnou réžiou v Divadle hudby.

V rozprávke účinkujú Cynthia Sajková a Alexandra Ondová - obe v alternácii Starej mamy a Marienky, Michal Baluch ako Janíčko, Igor Žovtík v úlohe vlka, Michal Kováčik v dvojúlohe medveďa a horára.

Druhou muzikálovou premiérou bude Máša a medveď: Na návšteve u slovenských kamarátov pripravovaná na začiatok budúceho roka. Podľa slov Michala Kováčika sa deti môžu tešiť na zábavné predstavenie plné hudby. "S Mášou sa deti budú učiť nielen  detské ľudové pesničky ale aj pôvodné, ktoré odzneli v muzikáloch Divadla hudby," pozýva Mišo Kováčik na ďalšiu premiéru.

Divadlu pribudla nová scéna

Pri Divadle hudby vzniká aj jeho nová scéna, nazvaná Rock opera Košice. O jej plánoch na novú sezónu nám porozprával riaditeľ hudobnej sekcie divadla Michal Baluch.

"Táto novovzniknutá scéna nášho divadla pripravuje na začiatok roka 2018 premiéru barokovej opery Večer u baronessy Q. Zaznejú v nej skladby barokových skladateľov ako Giovanni Battista Pergolesi, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Tomaso Giovanni Albinoni, Giacomo Carisimi, ale aj neznámych barokových skladateľov upravené pre rockovú kapelu Music Theater Orchestra, sláčikový orchester a hoboj. Spievať budú operní speváci. Zatiaľ prezradím len jedno meno účinkujúcej. Bude to sólistka z Stadttheatre Wiener Neustadt Gabriela Marett," hovorí Michal Baluch.

Veľkolepé predstavenie budú chystať niekoľko mesiacov

Udalosť, ktorej sa v divadle všetko podriadilo je príprava rockovej opery Matej Korvín. "Celé divadlo žije v duchu príprav na toto monumentálne dielo. Bude to veľmi náročné. Je to veľký projekt, preto máme v tejto sezóne aj menej premiér ako v tých predchádzajúcich, ale viacej muzikálových a hudobných predstavení. Okrem hercov nášho divadla budú v tejto opere účinkovať aj skupiny historického šermu, historickej hudby, folklórny súbor a samozrejme známi hostia, lebo každé veľké dielo potrebuje mená," hovorí.

Premiéra Mateja Korvína sa uskutoční v septembri 2018 na hrade Ľupča pri Slovenskej Ľupči. Pre divákov pripravili aj špeciálny darček. "Kto príde na predstavenie v dobovom oblečení, má vstup zdarma," prezrádza Michal Baluch podrobnosti o tom najväčšom projekte, aký Divadlo hudby kedy robilo.  

"Počas sezóny 2017/2018 budeme samozrejme hrať aj ďalšie rozprávky, ako Psíček a mačička, Včielka Maja, Maťko a Kubko, Môj macko, Červená čiapočka i Koza odratá a jež," uzatvára.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Natália Novotná.

Foto: Peter Reefe Kováč


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti