Tri kapely hrajú v jeden večer urbánny pop, psychedelický rock aj melodické pesničky v indie-folkovom štýle. Čo majú skupiny spoločné? Že sú zo Slovinska a v stredu 27. septembra vystúpia v bratislavskej Fuge pod hlavičkou koncertného večera s názvom Slovinský moMENT.

Zaujímavé klubové podujatie sa po druhýkrát uskutoční s rovnakým konceptom ako pri minuloročnej premiére - na pódiu sa postupne predstavia tri slovinské kapely, ktoré reprezentujú diverzitu a vysokú kvalitu tamojšej nezávislej hudobnej scény. 

Persons From Porlock ponúknu slovenským hudobným fanúšikom časť zo svojho psychedelicko-rockového vesmíru a pokúsia sa zaujať minimálne tak, ako v prípade amerického rádia KEXP, ktoré ich už zaradilo medzi svoje obľúbené objavy. Ďalší účinkujúci, spevák a gitarista Daniel Vezoja, zahrá viac na pesničkársko-folkovú nôtu a program doplní aj excentrická diva Кукла (Kukla), ktorá sa nebojí hľadať inšpiráciu v tvorbe amerických R&B hviezd, ale aj v juhoslovanskej pop kultúre. Výsledkom je zvukovo unikátny urbánny pop s textárskou záľubou v témách fatalizmu, zbraní a lásky.


Cieľom podujatia Slovinský moMENT je predstaviť nezávislú slovinskú scénu domácemu publiku a taktiež ľuďom, ktorí pracujú v hudobnej oblasti na Slovensku (manažéri, koncertní promotéri, médiá, atď.). Snahou je aj vytvorenie lepšieho povedomia o showcasovom festivale MENT Ljubljana, ktorý si začína získavať čoraz väčšiu obľubu aj u nás a začínajú sa ho zúčastňovať uznávané slovenské mená (v minulom roku napríklad The Ills). Vstupné na koncerty je dobrovoľné. 

Organizátorom koncertu je občianske združenie LALA Slovak Music Export, ktoré sa usiluje o podporu a prezentáciu slovenskej hudby v zahraničí. Súčasťou jeho aktivít sú vzdelávacie podujatia pre hudobníkov, kompilácia slovenských hudobných vydavateľstiev Ostrov hudby a organizovanie koncertov či výjazdov slovenských kapiel do zahraničia. Viac informácií o LALA Slovak Music Export nájdete na oficiálnej stránke www.musicexport.sk.  Podujatie podporilo Veľvyslanectvo Slovinskej republiky v Bratislave.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka z LALA Slovak Music Export.