Hlavná stránka

>

Správy

>

České techno duo Bratři vydáva debutový album Two Minds

České techno duo Bratři vydáva debutový album Two Minds

26.09.2021 - 09:00 | redakcia

Techno v podaní dua Bratři vychádza na debutovom albume Two Minds. Tanečná jazda hypnotických beatov spolu s melodickou linkou vytvára harmonický celok. Elektronické bicie, analógové a modulárne syntetizátory, to sú základné kamene hudby dvojčiat Jirka a Ondra Veselých. Okrem digitálnej verzie je album k dispozícii aj v limitovanej edícii 150 kusov vinylov.


Debutovú nahrávku pripravovali Bratři dlho. Hrajú spolu od roku 2016 a po EP Monster z roku 2017 nasledovalo niekoľko singlov a úspechov. Podarilo sa im napríklad ako prvému zástupcovi z Česka dostať do finále prestížnej súťaže Music Moves Europe Talent Awards v rámci veľtrhu Eurosonic. Teraz nastal čas to zhrnúť do jedného celku.

"Práve to bola pre nás najväčšia výzva, spojiť často industriálne a temné zvuky s melodickým motívom, ktorý tracky udržuje harmonicky pohromade. Niektoré zvuky sme si prehrávali, kým sme necítili, že nás to baví a všetko má svoje miesto. S mixom sme sa rozhodli osloviť legendu svetového formátu Hannesa Biegera," približuje Ondra Veselý. Jeden z najžiadanejších zvukových inžinierov a producentov v Európe dokázal zvuk dua Bratři posunúť medzi svetovú extratriedu tohto žánru.


Na debutovej nahrávke Bratři priniesli všetko, čo prezentujú na svojich koncertoch. "Two Minds je náš pohľad na svet elektronickej hudby, od posledného singla Running, ktorý má teplý analógový zvuk s jemným vokálnym samplom od Teepee, po industriálny techno beat Morph, ktorý stelesňuje našu lásku k industriálnym a temným zvukom," hovorí Jiří Veselý, ktorý v duu obstaráva bicie nástroje.

Renomované štúdio XLAB sa navyše postaralo o vizuálnu stránku a Ondra dodáva, že je to pre nich nepostrádateľná spolupráce. "Deja VJ a Jan Kočí, s ktorými už sme zažili veľa, spolupracujeme s nimi prakticky od našich hudobných začiatkov. Vizuálna stránka je pre nás veľmi dôležitá a patrí im naša veľká vďaka." Studio XLAB navrhlo bratom nielen ich logo a obal dosky, ale pripravilo tiež pôsobivý stream, ktorý vznikol koncertom Bratři a live 3D projekciou pre londýnsky festival Electronica: Sound of Vision II. Deja VJ a Jan Kočí tiež pripravili dva videoklipy k skladbám Signal a Transition."

"Two Minds je album, na ktorom je kus nášho života a sme neskutočne radi, že je konečne vonku! Naša láska k elektronike, k technu a live hraniu samotnému túto platňu veľmi ovplyvnila a teraz máte možnosť si ju vypočuť," pozývajú Bratři.

Vypočujte si album na Deezeri:Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Přemysl Štepánek z vydavateľstva Indies Scope. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti