V novembri vydala skupina Inekafe album Made in Czechoslovakia, ktorého výber pesničiek bol zameraný na skladby z 80. rokov z čias ČSSR a zároveň boli aj hitmi tohto obdobia. Chalani ich nahrali v pop-punkovej podobe a výsledok sa páči nielen im, ale aj ich verným fanúšikom.


Chceli si splniť svoj veľký sen a tak obľúbené piesne z detstva prerobili podľa ich hudobnej predstavy a štýlu. Postupne zverejňovali skladby, ako Vymyslená od Elánu, najpredávanejšiu pieseň v histórii Česko-Slovenska a hit Holky z naši školky či ZRPŠ.

Tentokrát ale zverejnili videoklip, v ktorom si aj sami zahrali. Je to jediný hraný klip k albumu Made in Czechoslovakia a je k piesni Severní vítr, ktorá je hlavnou skladbou k filmu Vrchní prchnni. Časť videoklipu sa preto odohráva na rovnakých miestach ako vo filme, hlavne záverečná kultová scéna, keď čašníci naháňajú Dalibora Vránu (Josef Abrhám) - fantóma pražských reštaurácií a predajcu kníh.

"Skladba Severní vítr je "najsignifikantnejšie prerobenou skladbou" z cover albumu Inekafe - Made in Czechoslovakia, nakoľko pôvodná verzia bola nahraná ako country v 3/4 rytme. My sme ju prerobili do 4/4 rytmu a punku. Film vyšiel pred 42 rokmi v roku 1980 a roky nás zabáva na televíznych obrazovkách. V tomto období boli všetci členovia kapely ešte len deti a vydaním albumu Made in Czechoslovakia sme si zaspomínali na detstvo týmto originálnym spôsobom," vyjadril sa Vratko Rohoň ku skladbe.


Album exkluzívne predáva prvé tri mesiace kapela na ich webovej stránke a od 10. februára bude nosič prístupný v každom hudobnom obchode.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.

Súvisiaci interpreti: Inekafe