Talentovaný spevák s jedinečným hlasom Martin Císar po takmer piatich rokoch od úspešného účinkovania vo finále Hlasu Česko Slovenska vydáva svoj prvý oficiálny singel s názvom Šťastie. Novinka, v ktorej spojil sily s producentom El Murdom a raperom Majselfom, vznikla v doposiaľ najťažšom období jeho života.

Emotívna pieseň sa v hlave charizmatického interpreta zrodila minulý rok na jar, bezprostredne po tom, ako ho začali po určitý čas z neznámych dôvodov sužovať paniky. Text skladby hovorí o jeho veľkom strachu, že sa pre svoje psychické problémy nebude môcť postaviť viac na pódium a realizovať si svoj sen. Zakrátko sa však z úzkostí otriasol a skúsenosť z ťažkého obdobia pretavil do tvorby.

"Text tejto piesne je pre mňa veľmi osobný. Bol to spôsob, akým som bojoval so svojimi myšlienkami a prinútil sa takmer po mesiaci v panikách vstať z postele a byť produktívny. Výsledkom mojej snahy je práve táto pieseň," uvádza Martin Císar.

Vo svojom prvom singli spojil sily s populárnym raperom Majselfom. Ten nad ponukou naspievať s Martinom pesničku ani sekundu nezaváhal. "Myslím, že Martin má jeden z najcharizmatickejších a najsilnejších hlasov na Slovensku, takže keď ma oslovil na spoluprácu, ani chvíľu som neváhal. Samotná skladba je veľmi hlboká a ma silnú energiu. Som rád, že môžem byť jej súčasťou," chváli mladého speváka Majself, ktorý je zároveň spoluautorom textu piesne.


Autorom hudby je uznávaný český producent El Murdo, známy okrem iného i z viacerých vydarených spoluprác s raperom Kalim. "S Martinom sa mi spolupracovalo od začiatku skvelo, je totiž veľmi pracovitý a má podobný prístup k práci ako ja. Oslovil som ho na základe singla The Way, ktorý naspieval ako hosť s producentom Markom Dannom. Veľmi ma v ňom totiž zaujal jeho hlas," hovorí El Murdo.

Videoklip nakrúcali pod taktovkou Ruka Hore v priemyselných priestoroch v Senci. O kameru klipu, v ktorom si okrem dvojice interpretov zahrali i tanečníci Štefan Pintér, Barbara Kadlecová a Dorota Žuchová, sa postaral Double J. "V pamäti mi z natáčania utkvela hlavne strašná zima. Našim zámerom bolo poňať to celé tak trošku umelecky, čo sa nám, myslím, aj podarilo. S výsledkom som naozaj spokojný," uzatvára Martin.

Martin Císar, nakrúcanie videoklipu Šťastie Zdroj: archív spevákaNakrúcanie videoklipu Šťastie

Martin Císar sa spevu intenzívne venoval už na základnej škole. Do širšieho povedomia sa však dostal až na jar 2014, keď sa v druhom ročníku speváckej súťaže Hlas Česko Slovenska prebojoval pod vedením Majka Spirita do finále, v ktorom si vyspieval tretie miesto. Po skončení súťaže sa na verejných vystúpeniach naďalej prezentoval najmä prevzatými skladbami a postupne sa začal objavovať ako hosť vo viacerých hudobných produkciách.

Okrem Marka Danna a jeho letného singla The Way (2017) zaznel jeho hlas aj v tanečnej pesničke DJa Philipeeho Save Me (2018). Leto 2018 strávil v americkom Bostone, kde okrem iného pracoval na zdokonalení svojej anglickej výslovnosti, čo plánuje zužitkovať aj vo svojich ďalších piesňach. Rok zakončil vianočným turné s Mirom Jarošom, v rámci ktorého sa predstavil vo viacerých mestách po celom Slovensku. Najbližšie ho môžete naživo počuť 1. marca v Amfik Cafe v Trnave. Viac sa o Martinovi dozviete na jeho stránkach a Facebooku, Instagrame alebo na oficiálnej webstránke.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Michelle Kristová z agentúry Stella Production. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: archív speváka