Hlavná stránka

>

Správy

>

Rudava sa vracia na festivalovú mapu. S Cibulkovou, Hamšíkom a Saganom

Rudava sa vracia na festivalovú mapu. S Cibulkovou, Hamšíkom a Saganom

27.03.2015 - 11:00 | redakcia

Štyri roky trval festivalový pôst v rekreačnom stredisku Rudava - Malé Leváre. Posledný ročník populárnej akcie Summerbeach sa uskutočnil v roku 2011 a následne sa tento najväčší slovenský hudobno-športový festival s 15-ročnou tradíciou odmlčal. Toto leto piesočnaté brehy malebného jazera opäť ožijú. Heslo je: POME, Rudava!


"Myšlienku na opätovný návrat hudby a športu do tejto krásnej lokality sme nosili v hlavách už dlhšie a tento rok sme sa rozhodli dotiahnuť ju do konca," hovorí Adriana Viršíková z usporiadateľskej agentúry Madison Events. Milovníci hudby a športu sa tak v termíne 16. - 18. júla môžu tešiť na nový atraktívny festival s názvom POME Rudava. Lístky na podujatie sú v predaji exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Hudba, šport aj divadlo

K hudobným headlinerom trojdňového festivalu budú patriť Horkýže Slíže, IMT Smile, Inekafe, Majk Spirit, Adam Ďurica, Peter Bič Project, Kali s kapelou Rock Reunion, Hex, Smola a hrušky, Slobodná Európa a Zóna A. Svojich priaznivcov si na Rudave určite nájdu aj pesničkárky Aneta Langerová a Sima Martausová, rovnako tak aj legendárna plzenská formácia Turbo, ktorá bude spolu s Vidiekom, Tublatankou či domácimi AC+ ťahákom najmä pre návštevníkov z generácie 40+. Mladších zase potešia objavy posledných rokov z domácej scény ako The Paranoid, King Shaolin alebo Medial Banana.

Dôležitou súčasťou festivalu POME Rudava bude jeho bohatý športový program. Slovenská asociácia plážových športov zastreší turnaje v plážovom tenise (zmiešané dvojice), plážovom volejbale (dvojice muži aj ženy) a plážovom futbale (štvorčlenné družstvá). Okrem toho si návštevníci budú môcť zahrať basketbal 3x3, zapojiť sa do cyklistickej časovky (na stacionárnom bicykli), zmerať si sily v pretekoch vodných bicyklov, či súťažiť v zdvíhaní činky v tlaku na lavičke. Chýbať nebudú ani rôzne veselé súťaže, ako napr. Odnes si starú (prekážkový beh s partnerkou na pleci), alebo kultová súťaž trojčlenných družstiev v preťahovaní lanom, od nepamäti v tomto kraji známa pod názvom Pretiahni ma na Rudave!

Na Rudave sa bude hrať aj divadlo. Lukáš Latinák s Robom Jakabom a Milanom Ondríkom s projektom Teátro Tatro prinesú Zázračný divadelný automat, Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka zahrajú svoju verziu známeho predstavenia Kumšt, Túlavé divadlo Jakuba Nvotu obohatí festivalový program predstavením Rómeo, Júlia a vírus. Svoje predstavenia uvedú aj Roman Pomajbo (Ocko) a Peter Batthyány (Kolaps). Okrem toho návštevníkov akcie čakajú populárni stand-up komici, čítačky (Andrea Coddington a Evita Urbaníková), autogramiády športovcov, tanečný workshop Mira "Bruisa" Žilku z Old School Brothers a festivalové kino, ktoré bude premietať celú noc.

POME Rudava 2015

Víťazi pocestujú na Roland Garros či do Neapola

Festival POME Rudava podporila trojica úspešných slovenských športovcov - Dominika Cibulková, Marek Hamšík a Peter Sagan, ktorí venovali víťazom športových súťaží na Rudave naozaj zaujímavé ceny. Víťazov turnaja v plážovom tenise Dominika Cibulková vezme so sebou na Roland Garros do Paríža. Na štvoricu víťazov turnaja v plážovom futbale čaká pozvánka od Mareka Hamšíka. Ten ich v Neapole ubytuje, ukáže im mesto i štadión a čerešničkou na torte bude návšteva zaujímavého zápasu Serie A. No a Peter Sagan? Pre víťaza cyklistickej časovky venoval novučičký bicykel.

A na záver ešte jedno slušné lákadlo. Všetci víťazi individuálnych alebo tímových súťaží na tohtoročnom premiérovom ročníku festivalu POME Rudava získavajú automaticky voľný vstup na ďalší ročník festivalu v roku 2016.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Informácie pre Hudba.sk poskytla agentúra Madison Events. Ďalšie podrobnosti o festivale nájdete na www.pomerudava.sk.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti