Hlavná stránka

>

Správy

>

Rodina Amy Winehouse kritizuje dokument o speváčke

Rodina Amy Winehouse kritizuje dokument o speváčke

27.04.2015 - 11:00 | redakcia

Príbuzní zosnulej anglickej speváčky Amy Winehouse skritizovali dokument Amy režiséra Asifa Kapadiu, ktorý je podľa ich slov nevyvážený a zavádzajúci. Snímka bude mať premiéru 16. mája na Medzinárodnom filmovom festivale v Cannes, pričom do britských kín sa dostane 3. júla.


"Rodina Amy Winehouse si myslí, že tento film je premárnená príležitosť osláviť jej život a talent a taktiež, že je zavádzajúci a obsahuje viacero základných neprávd. Speváčkina rodina sa chce preto od tejto snímky dištancovať. Myslia si, že tvorcovia vynechali viacero dôležitých vecí ako napríklad úlohu jej rodiny. Rozprávanie tvoria výpovede malej vzorky Amyných známych, pričom mnohí z nich s ňou nemali v posledných rokoch jej života nič spoločné. Opačné názory sa do snímky vôbec nedostali," uviedol v oficiálnom vyhlásení hovorca speváčkinej rodiny. 

Otec autorky skladby Rehab Mitch Winehouse sa k snímke vyjadril v rozhovore pre denník The Sun. "Keď som to prvýkrát videl, tak mi prišlo zle. Amy by bola zúrivá. Nie je to to, čo by chcela," vyhlásil.

Tvorcovia snímky však trvajú na tom, že dokument je objektívny. "Keď sme sa rozhodli nakrútiť tento film, mali sme plnú podporu rodiny Winehousovcov a k tomuto projektu sme pristúpili s absolútnou objektivitou. Absolvovali sme približne sto rozhovorov s ľuďmi, ktorí poznali Amy Winehouse - s jej priateľmi, rodinou, bývalými partnermi a ľuďmi z hudobného priemyslu, ktorí s ňou pracovali. Príbeh, ktorý tento film rozpráva, je odrazom toho, čo sme prostredníctvom týchto rozhovorov zistili," uviedli.


Zdroj: SITA (Aceshowbiz.com)
Foto: AP Photo/Steven Governo


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti