Hlavná stránka

>

Správy

>

Dub, rap aj world music: Malalata v nútenej pauze nezaháľa a vydáva nový track

Dub, rap aj world music: Malalata v nútenej pauze nezaháľa a vydáva nový track

27.04.2021 - 10:30 | redakcia

Známe dídžejské duo Malalata, ktoré stojí za obľúbenými žúrmi Balkan Bashavel, počas pauzy vynútenej protiepidemickými opatreniami rozhodne neleňoší. Roman Lalík a Jakub Kmošena, ktorí spolu hrávajú už 14 rokov, v posledných mesiacoch zorganizovali niekoľko online parties a zapracovali aj na vlastnej hudobnej tvorbe.


Najnovšie fanúšikov potešili novinkou, ktorá má potenciál stať sa veľkým hitom ich eklektických tanečných setov. Jej názov je Tarabuka a okrem dua Malalata sa na nej podieľali aj dvaja ďalší hudobníci, ktorých by ste možno v takejto spolupráci nečakali. Výsledkom je originálna fúzia world music vokálov, dubového zvuku a rapu.

"Track vznikal ako jeden veľký experiment s fúziou klasického a moderného zvuku. Kombinuje tradičné bulharské vokály s anglicky spievaným rapom, o ktorý sa postaral náš kamarát MC Jimmy Danger," vysvetľuje Jakub Kmošena. "Tzv. white voice či white singing, teda tradičná technika spevu vo folklóre východnej Európy a Balkánu, je ústredným prvkom. Celkový zvuk je ale skôr moderný, energický a v každom prípade aj tvrdší a údernejší ako zvyšok našej produkcie," dopĺňa Roman Lalík. 

Na finálnej verzii tracku Tarabuka zanechal svoj rukopis aj producent Lukie FWD z bratislavského štúdia The Wellders, ktorého meno sa spája najmä s Pokymanom z Medial Banana a ďalšími reggae a dancehall projektmi. O mastering sa postaral Ján Zborovjan z Audio Wizzards. Čerešničkou je prepracovaný vizuál od ilustrátora Mareka Sivého, ktorý rozpohyboval animátor Ľubomír Abrinko. Audio verziu nového kúsku odpremiérovali Malalata pred stovkou skalných fanúšikov na marcovej Zoom Party. No teraz už si vydarenú novinku môžete vypočuť a pozrieť aj vy.


Aké vôbec bolo nahrávať track v tomto podivnom čase? "Začali sme na ňom pracovať pred vyše dvoma rokmi klasicky v štúdiu. Potom nejaký čas ležal nedotknutý a nepovšimnutý. K dokončeniu sme sa samozrejme rozhodli v najnevhodnejšej dobe, kedy nás a producenta oddeľovali v ten moment len s ťažkosťami prekročitelné hranice medzi Českom a Slovenskom," smeje sa Roman. "Bolo to teda náročné, lebo sme väčšiu časť procesu absolvovali online a zvuk cez videohovor predsa len nie je taký dokonalý ako priamo v štúdiu," dodáva Jakub. 

Nakoniec sa to však podarilo, výsledok má skvelé reakcie fanúšikov a zostáva len dúfať, že sa čoskoro uvoľnia všetky opatrenia a chalani sa zasa vrátia k tomu, čo ich baví a napĺňa najviac - k hraniu pred ľudmi a pre ľudí. "Snáď bude tohtoročné leto dýchať hudbou a kultúrou všeobecne a my si s fanúšikmi užijeme dostatok open-air akcií. Či už to budú naše tradičné Balkan Bashavely alebo party Malalata Daytime či All night. A pevne veríme, že na jeseň sa už budeme stretávať aj pod strechou v hudobných kluboch," dodávajú.

Redakciu Hudba.sk informoval Roman Lalík. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Pepa Dvořáček


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti