Hlavná stránka

>

Správy

>

Životopisný film Elvis ohúril Cannes, zožal viac ako 10-minútový aplauz

Životopisný film Elvis ohúril Cannes, zožal viac ako 10-minútový aplauz

premiéra filmu Elvis na festivale v Cannes, 25.5.
Zdroj: Continental film
27.05.2022 - 16:30 | redakcia

V stredu 25. mája uviedol prestížny Medzinárodný filmový festival v Cannes vo svojom programe novinku režiséra Baza Luhrmanna – snímku Elvis, venovanú najväčšej rock'n'rollovej ikone všetkých čias. Životopisný film o Elvisovi Presleym si z festivalu odniesol množstvo pozitívnych ohlasov a tohtoročný rekord v dĺžke potlesku.Nadšené publikum začalo tlieskať počas záverečných titulkov filmu a neprestalo celých 10 minút (niektoré zdroje dokonca hovoria o 12 minútach), čím aplauz prekonal dĺžku potlesku predchádzajúcich filmov, ktoré postavili publikum na nohy. 

Luhrmannov veľkolepý film stavia na dynamike života a hudby Elvisa Presleyho a publiku dovolí nazrieť do zákulisia, najmä do vzťahu s hudobníkovým záhadným manažérom – plukovníkom Tomom Parkerom. Ich spolupráca trvala viac ako dve desaťročia a Presley vďaka nej vystúpal až na vrchol, na ktorom navždy zmenil podobu populárnej hudby nielen v Spojených štátoch amerických, ale prakticky na celom svete. Kľúčovou osobou na tejto ceste však bola aj žena jeho života a neskoršia manželka – Priscilla Presley.

premiéra filmu Elvis na festivale v Cannes, 25.5.Zdroj: Continental film
Svetovej premiéry v Cannes sa okrem režiséra Baza Luhrmanna, tvorcu filmov ako Moulin Rouge či Veľký Gatsby, zúčastnili aj predstavitelia hlavných úloh. Publikum pozdravil Austin Butler, ktorý stvárňuje Elvisa, Tom Hanks, ktorý vo filme vystupuje v role plukovníka Parkera, či Olivia DeJonge, ktorá stelesňuje Priscillu. Uvedenia sa však zúčastnila aj samotná Priscilla Presley, ktorá film označila za nádherne nakrútený a podľa jej vlastných slov ju dojal k slzám. 

Snímku, ktorá predstavuje Elvisa ako rebela, ako hollywoodsku hviezdu aj ako neskorší fenomén koncertných vystúpení v Las Vegas, prinesie v júni na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Slovenská premiéra je naplánovaná na 23. júna.

Pozrite si trailer filmu Elvis:


Informácie a fotografie z nakrúcania a premiéry na MFF v Cannes redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér spoločnosti Continental film Peter Gašparík.


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti