S novinkou Finding Lo<3, tentoraz v rytme reggaetonu, prichádza Blue Uandi. Hudobný experiment a hranie sa so žánrami je pre dvojicu hudobníkov a producentov Martina Konvičku a Davida Machovského typické. V tvorbe kombinujú post-clubovú kombináciu trip hopu, avant popu aj experimentálnej elektroniky, značný dôraz kladú na vizuálne stvárnenie.

Finding Lo<3 nepracuje so stereotypnými témami reggaetónu ako sex, chudoba a drogy, balada je určená na rozjímanie, sebareflexiu vychádzajúcu z vlastnej skúsenosti, ale aj na tanec. Nabáda k potlačnému egocentrizmu a neustálemu vyhľadávaniu eufórie, oslavuje nájdenie stability ako základu spokojného života.

"Hľadanie lásky má mnoho podôb, od naplnenia v partnerskom zväzku po nájdenie šťastia v práci, koníčkoch, skrátka v tom, čo nás baví. Lenže často máme pocit, že musíme neustále skúšať niečo nové, aby sme našli čo nás neomrzí alebo vyrieši naše problémy. Niekedy je to jednoduchý vývoj, ktorý nás nakoniec dovedie k našim cieľom, často ale skôr vzďaľovaniu sa od našej čistej podstaty a vytýčeného smeru," hovorí k novinke Finding Lo<3 Machovský.

"Zanedbávanie rodiny a ranenie tých, ktorých máme radi, môže byť dôsledkom nášho egocentrizmu. Keď vypneme hlavu a zapneme srdce nemusíme už nič ďalšie hľadať. Možno sa ukáže, že naše pravé záujmy a ciele spočívajú v jednoduchých veciach," dodáva KonvičkaFinding Lo<3 je tretím zo série postupne zverejňovaných singlov. Dvojica nezabudla ani na detail zvýrazňujúci hravý prístup k tvorbe, každá pieseň je opatrená coverom v podobe zberateľských kartičiek.

Blue Uandi vydali debutové EP 1000 Braids roku 2021, v minulom roku pribudli single How Can I Stop alebo OG Can Judge Me. Obaja umelci majú skúsenosť s rôznymi žánrami od jazzu po metal, v Blue Uandi sa nechávajú viesť inštinktom a širokou škálou emócií. Naživo vystupujú až v posledných mesiacoch, kapelu tak čaká prvé festivalové leto. V júli mieria na Rosničku do Svitav a festival Letiska v Hraniciach na Morave, v auguste odohrajú set na Moody Moon Noize v Chomutove.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Anna Mašátová.