Hlavná stránka

>

Správy

>

Polemic povymetal pražské podniky. S Matějom Ruppertom má novinku Štramák

Polemic povymetal pražské podniky. S Matějom Ruppertom má novinku Štramák

Polemic, 2022
Zdroj: Peter Spurny
27.06.2022 - 16:00 | redakcia

Československá spolupráca kapely Polemic a Matěja Rupperta, obľúbeného speváka z kapely Monkey Business, je tu. Zoznámte sa, prichádza Štramák!Hudbu zložili členovia skupiny Polemic spoločne, autorom textu skladby Štramák je Michal "Mickey" Novácky, ktorému sa v texte ešte pred oslovením Matěja na spoluprácu vizualizoval po česky hovoriaci štramák - floutek a vymetač barov.

"Refrén v češtine sa sám dral na jazyk pri predstave týpka, akého vo svojej blízkosti asi pozná každý. Večne obutý v túlavých topánkach s ambíciou užívať si život v štýle 'Chyťte si ma, keď to dokážete'. O to viac som rád, že Matěj okamžite prikývol na ponuku hosťovania. Kreatívne pristúpil k spievaniu, po ktorom sme si v Bratislave užili krásny večer pri súkromnej degutácii vín a vybláznil sa herecky v klipe, ktorý sme za ním zase my prišli natočiť do Prahy," spokojne zhrnul spoluprácu Mickey.    

"Ďakujem za pochvalu. Keď sa mi chlapci ozvali, najviac sa potešila moja pani, ktorá je fanúšičkou Polemicu. Tým pádom bolo jasné, že do tejto spolupráce rád pôjdem. Vcítiť sa do speváckej aj hereckej role štramáka bolo jednoduché, veď my muzikanti sme zvyknutí na určitú mieru predvádzania a tiež sa rád pekne obliekam, takže okrem posteľových a mačovských scén som hral tak trochu sám seba," s filigránskym úsmevom doplnil Matěj Ruppert. 


Video nakrúcala kapela v Prahe vo viacerých lokáciách - na Staromestskom námestí, Karlovom moste, v uličkách Starého mesta, na výletnej lodi na Vltave, v zasadačke podniku z 80. rokov aj v pivárňach, kaviarňach a baroch "stovežatej". Členovia kapely si zahrali viacero menších postáv vyšetrovateľov, detektívov aj náhodných turistov. O réžiu a scenár klipu sa postaral David Mencl, pričom pre obe strany to bola úplne prvá spolupráca. Uznávaný režisér, ktorý dobre známy svojimi originálnymi videoklipmi na českej hudobnej scéne, nešetril slovami chvály.

"
Klip je zábavná mikro detektívka. Matěj prehýril noc, zobudil sa na hotelovej izbe s dievčaťom a je mierne prekvapený. Členovia Polemicu sa ako detektívi následne vydajú do starej Prahy, kde Matěj pokračuje v rebélii, aby ho fotili a získali tak dôkazy pre ich šéfa, hlavného vyšetrovateľa. Ten má úlohu od Matějovej ženy, vypátrať ho. Pre Matěja si nakoniec prídu do baru, kde zase nad ránom vysedáva a prekvapivo sa v bare tiež zjaví Matějova pravá žena. Či mu odpusti, alebo nie, uvidíte vo videoklipe. Čerešničkou na torte je, že Matějovu ženu hrá naozaj jeho skutočná žena Tereza. S kapelou a Matějom sa mi pracovalo výborne. Chlapci sú sympaťáci, bola to zábava, aj keď  natáčanie trvalo pätnásť hodín, tak sme si to užili. Moja vďaka patrí všetkým účinkujúcim a v neposlednom rade celému štábu," hovorí Mencl.

Ak by ste chceli vidieť kapelu Polemic naživo aj s veselou tanečne naladenou novinkou, možností máte viac ako dosť na Slovensku aj v Českej republike. "Koncertné leto 2022 je v plnom prúde, užívame si skutočných tancujúcich ľudí pred pódiom, keďže sme sa ostatné dva roky museli obmedzovať. Stále sa nevieme nasýtiť koncertov a festivalov a čo nás samotných najviac prekvapilo je, že aj cestovanie nám už chýbalo," dodáva člen Polemicu Peter "Petko" Opet. 

Termíny koncertov nájdete na vynovenej stránke www.polemic.sk, tu sú najbližšie:

28. 6. - Bratislava, Pláž pod Ufom
30. 6. - Beckov, Hrad 
1. 7. - Poprad
2. 7. - Trnové
2. 7. - Bojnice, Welcome summer festival 
8. 7. - Zemplínska Šírava
9. 7. - Vrbové 
9. 7. - Trenčín, Pohoda festival
10. 7. - Tábor (CZ), Mighty Sounds festival   
14. 7. - Komárno
15. 7. - Stod u Plzně (CZ)
16. 7. - Olomouc (CZ) 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za skupinu Polemic poskytol manažér kapely Juraj Cocher. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti