Hlavná stránka

>

Správy

>

Robo Šimko a Massriot nahrali rockový cover hitu Something Just Like This

Robo Šimko a Massriot nahrali rockový cover hitu Something Just Like This

27.07.2017 - 17:00 | redakcia

Kým kapely a interpreti bombardujú poslucháčov letnými pohodovými hitmi, Robo Šimko a kapela Massriot siahli po coververzii známeho hitu Something Just Like This od skupín The Chainsmokers a Coldplay. Viac o nej prezradil spevák Robo Šimko.


"Nápad na prevzaté pesničky prišiel ešte v zime, keď sme si všimli súťaž MTV Cover Of The Month. Skúsili sme to a zistili, že nás to celkom baví, tak sme pokračovali šesť mesiacov, natočii sme šesť piesní. V súťaži bola vybraná pieseň, následne sme ju prerobili a dali von. U divákov sme mali celkom úspech, dvakrát sme sa umiestnili na druhom mieste, v Top 10 sme boli stále," hovorí Robo Šimko. "Neskôr sme si ale povedali, že budeme prerábať veci, ktoré si vyberieme my sami, sadli sme si nad to a vybrali pár piesní, medzi ktorými bola aj táto."

Videoklip si nakrútili sami s pomocou Silvayovcov

Spevák priznáva, že sa príprava a realizácia trochu natiahla, ale napokon sa dielo podarilo a k pesničke už vznikol aj videoklip. "Podobné veci vieme stihnúť aj za tri dni, keď si ich dopredu pripravíme. Sme perfektná partia, ktorá keď niečo začne, tak na tom makajú všetci a všetok voľný čas ide do toho. Úlohy sú rozdelené a realizujeme to všetci spoločne," hovorí Šimko. Aj scenár, réžiu a samotné nakrúcanie videoklipu Something Just Like This si pod taktovku vzali samotní hudobníci. Pomohli im priatelia Gabino a Slávka Silvayovci zo skupiny Silband, s ktorou minulý rok nahrali pieseň Na čom nezáleží. Nakrúcanie v horúci letný deň sa však nezaobišlo bez následkov.

"Natáčali sme pri obci Jovice, je to malinká, ale krásna obec, kúsok od Rožňavy, kde polovica kapely Massriot normálne žije. Gabino Silvay, náš priateľ, ktorý nám to točil, dostal počas natáčania slabší úpal. Na pľaci nebol ani kúsok tieňa a teplota sa vyšplhala niekde tesne pod štyridsiatku. V tieni bolo 36 stupňov, ale my sme v tieni neboli. Ostatní sme to, ani neviem ako, ustáli bez ujmy. Našťastie, už aj Gabino je v poriadku, dal sa dokopy a teší sa spoločne s nami z výsledku a úžasných zážitkov, ktoré sme mali," prezrádza spevák, ktorý sa do povedomia dostal pred 10 rokmi v tretej sérii Slovensko hľadá SuperStar.


Jeseň v znamení nového albumu

V rámci koncertovania je aktuálne leto skromnejšie ako minulé, Massriot sa však nenudí, pretože nahráva nový, v poradí štvrtý album. O to viac si kapela užíva každé z tohtoročných vystúpení. "Všade sa nájdu milí ľudia, všade cestujeme cez nádherné Slovensko a občas len tak zastavíme vychutnať si krásy našej malebnej krajiny. Občas hrávame aj za hranicami vlasti, je to tak isto niečo úžasné, ale tak ako tam, tak aj doma sa to hemží zážitkami a spomienkami na krásne chvíle, ktoré prežijeme spolu."

Momentálne sú všetky coververzie z ostatných mesiacov nahraté aj na kamere, v súťaži MTV však už Massriot pokračovať nebude. Chalani si povedali, že stačilo, hoci to pre nich bola milá skúsenosť. "Dokonca sme priamo z centrály MTV dostali povzbudzujúci email, že sa im naša práca páči a držia nám palce. Teraz sa už naplno venujeme nahrávaniu nášho nového albumu Niečo sa deje, ktorý by mal vyjsť už na jeseň - v piatok 13. októbra. Veríme, že nám tento magický dátum prinesie šťastie. K doske chystáme turné a určite aj videokipy, ale to už je 'jesenná pesnička'," uzatvára Šimko.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Anna Olvecká. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti